بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت , گاز ,پالایش و پتروشیمی

THE 28th IRAN INTERNATIONAL OIL , GAS , REFINING & PETROCHEMICAL EXHIBITION

19 تا 22 اردیبهشت 1403

محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

Inner Banner
امتیاز دهید :

اطلاعیه شماره 5

اطلاعیه شماره 5
تاریخ : ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ / تعداد بازدید : 1585

اطلاعیه مهم

پاسخ به سؤالات متداول و پرتکرار متقاضیان شرکت در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

 

1) ثبت نام در نمایشگاه و جانمایی‌ها به چه صورتی انجام می شود؟

حضور در نمایشگاه نفت از طریق پیش ثبت نام در سامانه نمایشگاه و از طرق وب‌سایت رسمی iran-oilshow.ir که قبلاً اطلاع رسانی گردیده به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد و ستاد برگزاری براساس فهرست پیش ثبت نام متقاضیان و با در نظر گرفتن زمینه فعالیت و گروه کالایی و خدماتی زنجیره ارزش صنعت نفت و اولویت زمانی ثبت نام متقاضی نسبت به جانمایی ایشان در فضای نمایشگاهی اقدام می نماید..

با توجه به محدودیت فضای نمایشگاهی در مرکز نمایشگاههای بین المللی تهران , ستاد برگزاری سعی نموده است با کاهش متراژ درخواستی , جانمایی تعداد حداکثری از متقاضیان را انجام دهد . اما متاسفانه شرکت های زیادی در فهرست لیست انتظار قرار می گیرند که در صورت ایجاد فضای جدید / انصرافی  به برخی از ایشان فضای نمایشگاهی قابل تخصیص خواهد بود.

 

2) هزینه مشارکت در نمایشگاه  چقدر است؟

هزینه اجاره فضای نمایشگاهی (فضای سر پوشیده و باز) براساس تعرفه‌های مصوب شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی است. سایر هزینه های حضور در نمایشگاه شامل غرفه سازی، هزینه های تبلیغات، پذیرایی و... مربوط به مشارکت کننده بوده و ارتباطی با برگزارکننده نمایشگاه ندارد و هیچ گونه وجه دیگری از شرکت‌ها دریافت نمی‌گردد.

 

3) شرکت‌هایی که جانمایی نشده اند و یا درخواست حضور دارند چگونه می توانند در نمایشگاه حضور داشته باشند؟

همانطور که گفته شد ستاد برگزاری نسبت به جانمایی متقاضیانی که قبلا پیش ثبت نام نموده اند اقدام می‌نماید و فضاهایی که در ظرفیت های جدید ایجاد می گردد و یا توسط شرکت‌های جانمایی شده انصراف داده می شود، براساس فهرست لیست انتظار به متقاضیان تخصیص داده می‌شود.

 

4) جانمایی‌ها بر چه اساسی انجام شده‌ است‌؟

برای جانمایی با توجه به سیاست‌گذاری نمایشگاه نفت در خصوص اولویت‌های ثبت نام شاخص‌های متعددی وجود دارد که از این بین ارتباط فعالیت و موضوع کالایی متقاضیان با صنایع بالادستی، میان دستی و پایین دستی نفت، گاز، پالایش پتروشیمی و همچنین زمان و اولویت‌بندی پیش‌ثبت‌نام از فاکتورهای اصلی برای جانمایی است. در نظر داشته باشید به دلیل زمان محدود جهت ثبت نام شرکت‌هایی که با یک ساعت اختلاف زمانی ثبت نام نمودند اختلاف اولویت چند صد رتبه ای  وجود دارد.

 

5) دلیل عدم تخصیص فضا به شرکت ما چیست؟

همانگونه که در سؤال نخست اشاره شد دلایل متعددی برای عدم تخصیص فضا به همه متقاضیان وجود داشته که مهم‌ترین عامل عدم امکان تخصیص فضا محدودیت عرضه نسبت به تقاضا است. در واقع این نمایشگاه با توجه به متراژ مفید موجود در سالن‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران جوابگوی بخشی از از این شرکت‌ها خواهد بود.

 

6)شرکت ما سال‌های گذشته موفق به اخذ غرفه می‌گردید چرا امسال این امکان میسر نیست؟

با توجه به افزایش تعداد متقاضیان حضور در نمایشگاه و فضای محدود موجود امکان جانمایی همه متقاضیان وجود نداشته از طرفی دیگر در دوره پاندومی کرونا به دلیل شرایط وقت و محدودیت برگزاری نمایشگاه‌ها، برخی از سالن‌های نمایشگاهی تخریب و برخی دیگر با قراردادهای مدت دار به کاربری‌های غیرنمایشگاهی اختصاص یافته که تاکنون نیز در اختیار واحدهای دیگر مانده است، از این رو فضای نمایشگاه با محدودیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته روبرو گردیده است.

 

7) آیا راهی برای اینکه بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم وجود دارد؟

آنچه که مقرر شده در این دوره از نمایشگاه هرگونه اسپانسری و یا حمایت مالی شرکت‌های متقاضی، از طرف شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران ممنوع گردیده و هرگونه پرداخت وجه به غیر از تعرفه‌های مصوب جهت تخصیص فضا از نظر ما مورد تأیید نیست. همچنین این امور هیچ گونه مسئولیتی در قبال واسطه‌گران در خصوص دریافت وجه اضافی از متقاضیان به منظور جانمایی را ندارد.

 

8) ما برای غرفه بسیار بزرگ‌تر درخواست داده‌ایم چرا فضای غرفه ما کوچک شده است؟

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان و سیاست جانمایی حداکثری شرکت‌ها، سعی بر آن شده است بوسیله تقسیم فضاهای کمتر به غرفه ها برای تعداد بیشتری فرصت ایجاد کرده تا فرصت به سایر متقاضیان برسد.

 

9) اگر نتوانیم مدارک را در زمان مقرر بارگذاری کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که مدارک و اسناد واریزی و فرم‌های تسویه حساب طی زمان مقرر و مهلت داده شده تکمیل نگشته و در حساب کاربری شرکت متقاضی بارگذاری نگردیده باشد، غرفه از رزرو شرکت متقاضی خارج و به شرکت متقاضی دیگری که در صف انتظار قرار دارد اختصاص می‌یابد.

 

10) آیا امکان غرفه سازی برای تمامی غرفه داران وجود دارد؟

غرفه‌هایی که فضای آن‌ها بیش از ۳۰ متر مربع باشند در صورتی که با غرفه سازان مجاز و مورد تأیید شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران همکاری نمایند امکان طراحی و ساخت غرفه مدنظر خود را خواهند داشت. بدیهی است برای فضای جانمایی زیر ۳۰ مترمربع غرفه پیش ساخته مورد تأیید شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران است که با هماهنگی مجری نمایشگاه و در صورت نیاز از ظرفیت غرفه‌سازان مجری نمایشگاه استفاده می‌گردد.

 © 2023 Iran Oil Show