قراردادهای چند میلیون دلاری میان شرکت‌های ایرانی و هلندی امضا می‌شود
مسئول پاویون هلند در نمایشگاه بین‌المللی نفت اعلام کرد که در پی تقویت روابط، شرکت‌های هلندی چند قرارداد در صنعت نفت و گاز ایران امضا کرده‌اند.

پیر بارتولوموس، مدیر مؤسسه مشاوره پی‌ام‌جی و مسئول پاویون هلند در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی نفت در گفت‌وگو با خبرنگار شانا اعلام کرد مذاکرات و توافق‌های بسیاری میان شرکت‌های هلندی و ایرانی در زمینه نفت و گاز در جریان است.

وی گفت: ما یک سال گذشته برنامه توسعه را آغاز کردیم و هدف ما ایجاد رابطه بود، اما در این مدت شاهد امضای قراردادها نیز بودیم و این یک قدم بسیار خوب رو به جلو است.

این مسئول هلندی افزود: در هفته جاری نیز یک قرارداد میان یک شرکت هلندی با یک شریک ایرانی امضا می‌شود و این تنها یک نمونه است؛ باور دارم در مجموع قراردادهایی به ارزش چندین میلیون دلار امضا خواهد شد و این یک شروع خوب است و انتظار دارم در آینده بیشتر شود.

بارتولوموس اعلام کرد: اکنون که تحریم‌ها برطرف شد‌ه‌اند گمان می‌کنم زمان آن است که روابط خود را با طرف‌های ایرانی تقویت کنیم؛ برخی شرکت‌ها پیش از این، این کار را بدون سر و صدا انجام دادند که به نظر من مطلوب بود و اکنون تلاش می‌کنیم با تکیه بر آن تجربه، راه را ادامه دهیم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که حتی در صورت تغییر شرایط سیاسی، شرکت‌های هلندی به حضور خود در ایران ادامه دهند و گفت: ما اکنون روابطی ایجاد کرده‌ایم و قراردادهایی داریم و اگر بتوانیم این وضع را حفظ کنیم و راهی برای دور زدن چالش‌های سیاسی بیابیم، می‌توانیم مسائل را حل کنیم.

بیست‌وسومین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران دایر خواهد بود.