English
اخبار

تاریخ خبر: 01/03/1395
زمان خبر :15: 16
news iconنوع خبر :خبر


b_Newsنمایشگاه بین المللی صنعت نفت، زمینه ساز حفظ مراودات اقتصادی


نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، زمینه ساز حفظ مراودات اقتصادی
در دنیای مدرن امروز وجود ارتباط های همسو بین کشورهای مختلف جهان به منظور داشتن رابطه ای پایدار، بازتابی تاثیرگذار و شیوه ای نوین در تبادلات و تعاملات اجتماعی و اقتصادی از اهمیت چشمگیری برخوردار است. به منظور حفظ این ارتباطات هر سال نمایشگاه های بین المللی در حوزه های مختلف تخصصی برگزار می شود که نقش بسیار موثری در توسعه تعاملات داشته و دارد.
از میان نمایشگاه های تخصصی، نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، بیست و یکسال است که هر ساله میزبان شرکت های معتبر جهانی است. این نمایشگاه فرصتی مناسبی را برای جذب سرمایه های خارجی و همچنین ارائه تصویری کامل و جامع از صنعت نفت ایران به شرکت های خارجی فراهم می کند.
بر اساس تحقیقات انجام شده آزادی اقتصادی، رشد، توسعه و رفاه مانند زنجیر به دنبال یکدیگرند و هر یک از کشورهای دنیا به مثابه یک حلقه از این زنجیر جهانی به نحوی به هم وابسته اند که کنار گذاشتن یک کشور و منع فعالیت آن در این زنجیره به هم پیوسته در مجموع به زیان همه خواهد بود چنان که این اتفاق برای ایران افتاد و از سوی آمریکا، کشورهای غربی و همچنین سازمان ملل مورد تحریم قرار گرفت اما فعالان تجاری حوزه نفت و گاز بر این مسئله وقوف کامل داشتند که اعمال جداگانه هریک از حلقه های جامعه جهانی باعث می شود از هم افزایی ناشی از دیگر حلقه ها آن طور که باید استفاده نشود و زیان جای منفعت را بگیرد. از این رو حتی در شرایط تحریم هم حاضر نشدند شانس حضور خود در بازار انرژی ایران را از دست بدهند.
بازار جذاب نفت ایران و حضور کشورهای خارجی
جذابیت وجود منابع عظیم نفت و گاز ایران و قرار گرفتن این کشور در موقعیت استراتژیک جغرافیایی- سیاسی سبب شده است که شرکت های معتبر نفتی با وجود فشارهای سیاسی علیه ایران، تلاش کنند تا منافع بلند مدت حضور خود را در یک عرصه معتبر انرژی از دست ندهند که حضور گسترده هر ساله شرکت های معتبر خارجی در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت گواه این امر است.
شرکت های بزرگ و معتبر خارجی اما امسال به لطف تیم مذاکره کننده هسته ای و توافق های حاصل شده با خیالی آسوده تر و با فراغ بال بیشتری در نمایشگاه صنعت نفت حضور یافتند به گونه ای که تعداد غرفه های ارزی امسال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشت و از ۵۴۶ غرفه به ۸۲۶ غرفه رسید؛ این در حالی است که متراژ کلی فضای سرپوشیده ناخالص نمایشگاه نیز از ۷۰ هزار مترمربع در سال گذشته به ۸۰ هزار متر مربع در سال جاری افزایش یافت.
افزایش حضور ملیت ها و برندهای معروف جهانی در نمایشگاه نفت
آنچه که مسلم است، افزایش شرکت کنندگان صرفا منوط به ارقام و آمار نمی شود و تعداد ملیت های حاضر در نمایشگاه امسال همچون برندهای شناخته شده جهانی در صنعت نفت و گاز نیز افزایش چشمگیری داشت. به طور مثال در نمایشگاه امسال افزون بر پاویون کشورهای چین، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه که سال گذشته نیز برقرار بودند، پاویون کشورهای کره جنوبی، ترکیه، اتریش و فنلاند نیز اضافه شده است و افزون بر ملیت های سال گذشته شامل آلمان، اوکراین، چین، ایتالیا، امارات، ارمنستان، اتریش، بلژیک، فرانسه، هنگ کنگ، هند، مالزی، هلند، لهستان، امریکا، کانادا، ونزوئلا، کره جنوبی، روسیه، اسپانیا، ترکیه، انگلستان، آذربایجان، نروژ، برزیل، بلغارستان، رومانی، ژاپن، نیوزلند، تایوان، اندونزی و فنلاند چند کشور مطرح دیگر از جمله سوئیس، موناکو، استرالیا، سنگاپور، سوئد و پرتغال نیز در نمایشگاه حضور یافتند که حاکی از افزایش ملیت های جدید در نمایشگاه بیست و یکم است.
همچنین در نمایشگاه امسال شاهد حضور شرکت های مطرحی بودیم که در چند سال اخیر به دلیل وجود تحریم ها امکان حضور نداشتند که در میان این شرکت ها نام او ام وی، سایپم، لینکولن الکتریک، سولزر، قوچز، آرذرنر، زیمنس، لوک اویل و گازپروم به چشم می خورد.
جانمایی اصولی غرفه داران نفتی داخلی و خارجی
در نمایشگاه امسال تلاش شد تا تغییر شیوه های بازاریابی و جانمایی، شرایط بهتری برای حضور گسترده تر و بهتر شرکت ها حاضر فراهم شود. در همین راستا مدیریت نمایشگاه بین المللی تعداد غرفه های ریالی را از ۱۰۱۵ مورد به ۹۶۶ شرکت رساند تا فضای بیشتری در اختیار شرکت های خارجی قرار دهد و با ایجاد سالن های جدید C۳۸ و B۳۸ و زیر بار بردن تمامی سالن های سری ۲۶ و سالن های ۲۰،۲۱ و ۲۲ فضای بیشتری را به منظور بهره وری گسترده تر فرآهم آورد.
به گفته مدیر بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، در نمایشگاه امسال از ۱۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده مربوط به شرکت های خارجی، ۱۲ هزار و ۶۳۰ متر مربع مربوط به شرکت های خارجی و ۲ هزار و ۹۲۰ متر مربع مختص نمایندگی شرکت های خارجی مستقر در ایران بود.
افزون بر این از فضاهای خارج از سالن نمایشگاه ۲۲۳۱ متر مربع فضای باز ارزی و ۱۰۱۰۲ متر مربع فضای باز ریالی به جهت تمرکز و ایجاد فرصت بیشتر برای حضور شرکت ها و فعالان داخلی و خارجی در حوزه نفت و انرژی گذاشته شد به گونه ای که امسال به طور تقریبی همه فضای نمایشگاه مورد استفاده قرار گرفته بود.
مدیریت ستاد اجرایی نمایشگاه همچنین امسال مدیریت جانمایی فضای غرفه ها را خود در اختیار گرفت تا مدیریت بهتر و کنترل و نظارت دقیق تری بر این مقوله داشته باشد. در کنار این مسئله برای ارتباط نزدیک و دقیق تر با شرکت کنندگان با افزایش ۱۰ شرکت، تعداد بازاریابان خارجی را به ۱۷ مورد رساند.
بهبود روند اطلاع رسانی به بازدید کنندگان در نمایشگاه نفت
شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه امسال با هدف بهبود امر اطلاع رسانی به بازدید کنندگان، افزون بر امکانات موجود فضای نمایشگاهی، تعدادی ایستگاه اطلاع رسانی با تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی پیشرفته در محوطه نمایشگاه برای اطلاع رسانی مستقر کرد تا بازدیدکنندگان بتوانند با نصب رایگان یک برنامه نرم افزاری ضمن کسب اطلاعات مربوط به غرفه داران و زمینه فعالیت آنها، امکان مسیریابی بر روی نقشه نمایشگاه تا غرفه مورد نظر را نیز کسب کنند.
با توجه به تعدد حضور کشورهای مختلف خارجی در این رخداد بزرگ صنعتی و تجاری ایران، پیش بینی می شود که به زودی شاهد حضور آنها در پروژه های توسعه ای باشیم.
تببین اهداف برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت
نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت در سال جاری با هدف ارائه آخرین دستاوردهای فن آوری روز در حوزه صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها و نیز رقابت با شرکت های نفتی مشابه در سطح جهان، کمک به تقویت توان ساخت داخلی از طریق تبادل اطلاعات فنی، آشنایی صنعتگران با دستاوردهای نوین صنعت، عقد قراردادهای بازرگانی در زمینه مبادله کالا، خدمات و اطلاعات فنی، توسعه اشتغال، حضور تجار و صنعتگران بین المللی از سراسر جهان در نمایشگاه به منظور کمک به توسعه صادرات تولیدات داخلی برای کمک به ایجاد بازارهای جدید خارج از کشور در راستای توسعه بازارهای هدف، ارتقای جایگاه و موقعیت نمایشگاه در منطقه و جهان، ایجاد انگیزه به منظور سرمایه گذاری بخش های مختلف خصوصی، تعاونی و دولتی، داخلی و خارجی در صنایع نفت و گاز و همچنین ایجاد حس خود باوری و خود اتکایی ملی در نیروهای متخصص و مدیران و سرمایه گذاران داخلی به منظور انجام مطالعات و تحقیقات در زمینه های اکتشاف، استخراج، فرآوری، توزیع و صادرات محصولات، روز ۱۶ اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد و روز ۱۹ اردیبهشت به کار خود پایان داد.
پیمانکاران عمومی، مهندسان مشاور، مراکز پژوهشی و آموزشی، خدماتی (فنی و بازرگانی)، بهینه سازی مصرف سوخت،   پیمانکاران ساختمان و نصب، شرکت های فناوری، سازندگان تجهیزات و قطعات مرتبط با صنعت نفت و تولید کنندگان و صادر کنندگان فرآورده های نفتی، پتروشیمی و شیمیایی نیز از زیرگروه های تخصصی حاضر در نمایشگاه صنعت نفت بودند.
مهمترین رویدادهای نفتی نخستین روز نمایشگاه نفت تهران
در نخستین روز از بیست و یکمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به همراهی غلامرضا منوچهری؛ معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مرضیه شاهدایی؛ مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و علی اکبر شعبانپور؛ مدیرعامل شرکت نفت و گاز با نمایندگان شرکت های فعال بخش خصوصی و دولتی از نزدیک دیدار و گفت و گو کردند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ابتدا از سالن ۸ و ۹ و غرفه های پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت مپنا، شرکت کیمیا پتروگاز ایلیا، انجمن شرکت های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی، انجمن تولیدکنندگان لوله های فولادی و پوششی خطوط انتقال، شرکت فولاد اکسین خوزستان، شرکت طراحی و ساختمان نفت، شرکت صدرا نفت پارسیان، پتروکاران شفق کیش (تامین کننده کالا و تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی) شرکت فولاد آلیاژی اصفهان، شرکت کرمان تابلو (فعال در صنایع پالایش گاز، صنایع نفت و پتروشیمی) بازدید کرد.
وی در ادامه با حضور در سالن ۷ نمایشگاه از غرفه شرکت های اویک، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، شرکت گسترش انرژی پاسارگاد، شرکت مدیریت طرح های نفتی ایران (مجری طرح های بزرگ نفت و گاز فازهای ۶،۷،۱۴،۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی و پالایشگاه گاز پارسیان)، شرکت نفت و گاز پترو سینا آریا (فعال در توسعه میدان گازی پارس جنوبی فازهای ۲۱،۲۳ و ۲۴) و غرفه سازمان حراست بازدید کرد.
رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه نفت پس از بازدید از غرفه ها، در یک نشست خبری به سوال های نمایندگان رسانه ها پاسخ داد.
صادرات نفت خام ایران از مرز ٢ میلیون بشکه در روز گذشت
جوادی با بیان این که تولید نفت خام ایران به روزانه سه میلیون و ٧٠٠ هزار بشکه رسیده است و به زودی این رقم به سه میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز می رسد، افزود: میانگین صادرات نفت خام ایران به روزانه دو میلیون و ١٠٠ هزار بشکه در روز رسیده است.
وی افزود: صادرات نفت خام ایران تا پایان امسال به ٢,٢ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و همراهی ایران با طرح فریز نفتی بستگی به سیاست های وزارت نفت دارد.
وی همچنین از ملاقات احتمالی با شرکت شل خبر داد.
تولید میعانات گازی از مرز ٥٠٠ هزار بشکه در روز گذشت
علی اکبر شعبانپور؛ مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیز گفت: هم اکنون تولید میعانات گازی در میدان گازی پارس جنوبی از مرز ٥٠٠ هزار بشکه در روز گذشته و بیش از ٥٠ درصد گاز تولیدی کشور از پارس جنوبی تامین می شود.
امضا سه تفاهمنامه همکاری مشترک در نخستین روز از نمایشگاه
در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه بیست و یکم، امیرعباس حسینی؛ قائم مقام پژوهشگاه صنعت نفت و علی اکبر اکبری؛ رئیس مرکز کارآفرینی و مالکیت فکری دانشگاه فردوسی مشهد تفاهمنامه ای را امضا کردند که بر مبنای آن دو طرف در حوزه مطالعات مخزنی منطقه کپه داغ با تمرکز بر میدان های گنبدلی و خانگیران همکاری می کنند.
همچنین براساس تفاهمنامه همکاری مشترکی که میان پژوهشگاه صنعت نفت و نفت مناطق مرکزی امضاشد، نخستین واحد نمکزدایی موبایل در کشور در این شرکت راه اندازی می شود.
برپایه این گزارش استفاده از روش های کنترل خوردگی در تنگ بیجار، پاکسازی نفت از خاک های آلوده در چشمه خوش، کسب فناوری واحد نمکزدایی موبایل، کنترل آب تولیدی، چاه های نفت و بررسی محیط رسوبی، چینه نگاری و فرآیندهای کنترل در مناطقی مثل خانگیران از جمله مفاد این همکاری در این تفاهمنامه است.
در ادامه، سیدصالح هندی، مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت تفاهمنامه دو جانبه همکاری پژوهشی، فنی و علمی امضا کردند. هدف از امضای این تفاهمنامه، توسعه دانش به کارگیری فناوری های نوین، توسعه روش ها و فرآیندها و توسعه دانش اعلام شده است.
نشست نقش مطالعات و مهندسی ارزش و جایزه ملی کیفیت صنعت نفت
نشست تخصصی نقش مطالعات ارزش و جایزه ملی کیفیت بخش صنعت نفت با رویکرد بهبود و ارتقای رویکردهای سازمانی و روش های اجرایی طرح ها و پروژه های صنعت نفت نیز در نخستین روز از نمایشگاه بیست و یکم برگزار شد.
مهمترین رویدادهای نفتی دومین روز از نمایشگاه بیست و یکم
محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت و گاز عمان در دومین روز برگزاری از نمایشگاه بازدید کرد.
وی با اشاره به نخستین حضورش در این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه در سطح مطلوبی برگزار شده و استقبال شرکت ها قابل توجه بوده است. وزیر نفت و گاز عمان در بازدید از غرفه شرکت ملی گاز ایران نیز گفت: مذاکرات طرح صادرات گاز ایران به عمان به طور جدی پیگیری می شود.
تصمیم گیری درباره طرح «فریز نفتی» در اختیار وزیر نفت است
سیدمحسن قمصری، مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران ضمن بازدید از نمایشگاه درباره طرح «فریز نفتی» (تثبیت تولید نفت خام در سطح ماه ژانویه) با بیان این که تصمیم گیری درباره طرح «فریز نفتی» در حدود اختیارات شرکت ملی نفت ایران نیست، تصریح کرد: این موضوع در اختیار وزیر نفت است.
قمصری در مورد قراردادهایی که در پساتحریم برای فروش نفت امضا شده است، گفت: هیچکدام از قراردادها به صورت تک محموله نیست بلکه در قالب قراردادهای بلند مدت انجام می شود.
وی درباره امضای قراردادهای بلندمدت و یکساله با شرکت های اروپایی افزود: تاکنون با شرکت توتال فرانسه، سپ سا هلنیک یونان و شماری از شرکت های ایتالیایی قراردادهای فروش نفت امضا شده است.
آماده سازی ناوگان خدمات دریایی برای صادرات گاز ایران به عمان
علیرضا کاملی، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران پیشرفت پروژه صادرات گاز ایران به عمان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پروژه صادرات گاز ایران به عمان در مرحله دریافت مجوز برای اجاره کشتی هایی است که امور خدمات دریایی را انجام می دهند.
طرح نمکزادیی بنگستان ٢ با ظرفیت روزانه ٣٠ هزار بشکه راه اندازی شد
حمید راکی، مدیر مهندسی و ساختمان مناطق نفتخیز جنوب خبر داد: با پایان یافتن طرح نمکزدایی بنگستان اهواز- ٢ از روز جمعه روزانه ٣٠ هزار بشکه نفت خام در مدار عملیات تولید قرار گرفت.
برگزاری پنل نقش دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در انتقال فناوری
 پانل «نقش دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در انتقال و توسعه فناوری های کلیدی صنعت نفت و قطب بندی مراکز پژوهش و فناوری» با حضور استادان و مدیران پژوهشی شرکت های اصلی وزرات نفت برگزار شد.
 یوسف جوادی نیا؛ مدیر کل امور پژوهش وزارت نفت در این نشست تخصصی، معیارهای قطب بندی مراکز علمی و پژوهشی را بیان کرد.
جوادی نیا با بیان اینکه حدود ٥٥٠٠ قطب علمی اولیه شناسایی شده در مورد محورهای اصلی پژوهشی گفت: پژوهش ها در دو بعد فناوری و مهندسی، مطالعات راهبردی – کلان و علوم انسانی و اجتماعی مطرح است که نتایج مطالعات راهبردی در دستیابی به نتایج قابل قبول بسیار حائز اهمیت است.
قرارداد تامین قطعات مورد نیاز مجتمع پارس جنوبی از شرکت های داخلی امضا می شود
مسعود حسنی، مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این که در ایام نمایشگاه سه قرارداد با شرکت های داخلی امضا می شود گفت: این قراردادها همسو با تحقق برنامه های اقتصادی مقاومتی که از جمله برنامه های اصلی کشور و صنعت گاز است امضا می شود.
وی با بیان این که تامین قطعات مورد نیاز مجتمع از شرکت های داخلی به عنوان یک اصل برای این مجتمع مطرح است، اظهار کرد: مجتمع گاز پارس جنوبی برنامه های کوتاه و بلند مدتی در حوزه خودکفایی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد.
رشد ٢ برابری تردد نفتکش های خارجی در دوره پسابرجام
سید پیروز موسوی، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی از افزایش ٢ برابری تردد نفتکش های خارجی در پایانه های نفتی در دوره پسابرجام خبر داد و به تردد نفتکش های کشورهای اسپانیا، رومانی، نروژ، چین و ژاپن پس از تحریم ها اشاره کرد.
همکاری پژوهشگاه نفت و دانشگاه دلفت هلند در حوزه ازدیاد برداشت
استاد دانشگاه دلفت هلند با حضور در غرفه پژوهشگاه صنعت نفت، اعلام کرد: این دانشگاه در حوزه ازدیاد برداشت با پژوهشگاه صنعت نفت همکاری می کند.
برداشت گاز ایران از پارس جنوبی به ٨٠٠ میلیون مترمکعب در روز می رسد
علی اکبر شعبانپور؛ مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که امسال با راه اندازی ٥ فاز پارس جنوبی در برداشت سالانه با قطر برابر خواهیم شد، اظهار کرد: با افتتاح همه فازهای پارس جنوبی برداشت روزانه ایران از این میدان مشترک به ٨٠٠ میلیون مترمکعب در روز می رسد.
وی تصریح کرد: سال ٩٢ قطری ها ١,٩ برابر ایران از میدان مشترک پارس جنوبی برداشت می کردند که با راه اندازی فازهای پارس جنوبی طی سه سال اخیر هم اکنون برداشت ایران به ٧٥ درصد برداشت قطری ها رسیده است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس درباره توسعه فاز ١١ پارس جنوبی نیز اظهار کرد: توسعه این فاز از پارسال در اولویت شرکت نفت و گاز پارس قرار گرفته بود اما به دلیل محدودیت منابع مالی به دنبال شرکت هایی بودیم تا بتوانند با تامین منابع مالی با اولویت حفاری اجرای این فاز را شروع کنند. به احتمال فراوان توسعه این فاز نیز براساس قراردادهای جدید نفتی انجام خواهد شد.
شعبانپور درباره مشکل صدرا برای ساخت سکوهای پارس جنوبی نیز اظهار کرد: طی سه سال اخیر جلسه های متعددی با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین ورود وزیر نفت برای حل مشکل صدرا برگزار شد که هم اکنون به نظر می رسد این مشکلات با اعلام قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مبنی بر این که مالکیت صدرا به این شرکت بازگشته، در حال حل شدن است.
رکورد نصب سکوها در پارس جنوبی شکسته می شود
شعبانپور از نصب ٦ سکو در فازهای پارس جنوبی تا پایان زمستان امسال خبر داد و گفت: نصب همزمان این تعداد سکو در یکسال رکورد جدیدی به شمار می آید.
وی دلیل تاخیر در راه اندازی فازهای ١٧ و ١٨ در بخش دریایی را مشکلات صدرا عنوان کرد و گفت: هر ٤ واحد شیرین سازی این فازها آماده است منتهی به دلیل مشکلات مالی صدرا ساخت سکوها با تاخیر مواجه شد.
شعبانپور تعهد امسال این شرکت را راه اندازی پنج فاز پارس جنوبی عنوان کرد و با بیان این که در بخش خشکی در همه فازهای اولویت دار وضع مطلوبی داریم، اظهار امیدواری کرد با تامین مالی پروژه ها و تعهد پیمانکاران، پروژه های اولویت دار پارس جنوبی تا پایان امسال اجرایی شود.
فازهای اولویت دار امسال پارس جنوبی شامل فازهای ١٧ و ١٨، ١٩ و ٢٠ و ٢١ است.
١٢٠ پروژه پژوهشی در دستور کار مرکز خلق فناوری وزارت نفت
حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به ١٢٠ پروژه پژوهشی که در دستور کار این مجموعه قرار دارد، گفت: ٩٨ درصد این پروژه ها متقاضی محور است.
وی افزود: پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان مرکز خلق فناوری وزارت نفت در تلاش است پروژه هایی را که به هر طریقی، در حل مشکلات صنعت نفت می تواند نقش آفرین باشد، در برنامه کاری خود قرار دهد.
امضای تفاهمنامه همکاری صنعتی میان ایران و ایتالیا
انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران و انجمن شیرآلات صنعتی ایتالیا تفاهمنامه همکاری صنعتی امضا کردند.
مائوریتزیو برانکالئونی، رئیس انجمن شیرآلات صنعتی ایتالیا نیز در نشست گفت: ایران و ایتالیا در بسیاری از زمینه ها با یکدیگر همکاری دارند که امیدواریم بتوانیم به انتقال دانش میان دو کشور کمک کنیم.
سازمان حراست و HSE تفاهمنامه امضا کردند
علی اصولی، رئیس سازمان حراست وزارت نفت از امضای تفاهمنامه ای میان این سازمان و مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) وزارت نفت خبر داد و گفت: این تفاهمنامه با هدف ارتقای مباحث ایمنی در حراست نفت امضا شده است.
شرکت عملیات اکتشاف نفت با بخش خصوصی تفاهمنامه همکاری امضا کرد
تفاهمنامه همکاری مشترک میان شرکت پتروگوهرفراساحل کیش و عملیات اکتشاف نفت در زمینه EPD ( پروژه های یکپارچه حفاری) امضا شد.
پژوهشگاه نفت در حوزه ازدیاد برداشت، تفاهمنامه همکاری امضا کرد
پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت راهبرد انرژی البرز، تفاهمنامه مشترکی را با هدف همکاری در حوزه ازدیاد برداشت امضا کردند.
ایجاد دفاتر فنی مشترک میان ایران و شرکت های خارجی
غلامرضا منوچهری؛ معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی با بیان این که انتقال فناوری از کشورها و شرکت های صاحب فن به ایران یکی از وجوه اقتصاد مقاومتی است، گفت: به منظور انتقال فناوری دفاتر فنی مشترک ایجاد و اجرای پروژه مشترک میان کارشناسان ایرانی و خارجی در قراردادهای توسعه ای گنجانده می شود.
وی ادامه داد: امضای قراردادهای فناورانه با دانشگاه ها و ساخت ١٠ قلم کالای اساسی صنعت نفت همسو با سیاست های وزارت نفت برای انتقال فناوری و زمینه سازی همکاری شرکت های داخلی با شرکت های خارجی است.
معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و فناوری های نو در حوزه نگهداری و تعمیرات
علیرضا اصل عربی؛ مدیر کل راهبردی نظام نگهداری و تعمیرات صنعت نفت٬‌ در هم اندیشی تخصصی با عنوان «ظرفیت های سرمایه گذاری و فناوری های جدید حوزه نگهداری و تعمیرات صنعت»، ظرفیت های سرمایه گذاری و به کارگیری فناوری های جدید در حوزه نگهداری و تعمیرات صنعت نفت را در سه حوزه نرم افزار٬ سخت افزار و طراحی و ساخت ماشین آلات اعلام کرد.
برگزاری نشست تخصصی انتقال فناوری از طریق شرکت های پیمانکار
نشست تخصصی نقش و اهمیت شرکت های پیمانکار عمومی در انتقال توسعه و فناوری برای تحقق صنعت نفت دانش بنیان با حضور مدیران و پیمانکاران عمومی و صاحب نظران در حوزه امور مهندسی و اجرای پروژه ها به میزبانی معاونت امور مهندسی وزارت نفت برگزار شد.
رویدادهای مهم نفتی سومین روز از نمایشگاه بیست و یکم
در سومین روز از برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت، اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهوری به همراه وزیر نفت از نمایشگاه دیدن کردند.
معاون رئیس جمهوری و وزیر نفت با حضور در سالن ۸ و ۹ با مدیران و مسئولان شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت دیدار کردند و در مورد روند بومی سازی ۱۰ گروه کالایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.  
جهانگیری پس از بازدید، طی یک سخنرانی با حمایت از مدل جدید قراردادهای نفتی، گفت: هم اکنون ایران به سمت توسعه صنعتی پیش می رود که بخش نفت و گاز مهمترین و محوری ترین بخش از اقتصاد ایران محسوب می شود.
وی گفت: ما در این قراردادها به دنبال انتقال دانش و فناوری هستیم تا از تمام ظرفیت های کشور استفاده کنیم؛ البته باید از مهندسی و تجهیزات ساخت داخل ایران به نحو احسن استفاده کنیم.
جهانگیری عنوان کرد: همه مقررات مربوط به قراردادهای نفتی، شفاف و روشن است و سرمایه گذاران با فضایی روشن و آگاهانه در ایران فعالیت خواهند کرد.
معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: همه باید کمک کنند تا وزارت نفت با شجاعت قراردادهای جدید نفتی را عملیاتی کند که البته ما نیز از اصول این قراردادها دفاع می کنیم.
وی افزود: سیاست اقتصاد مقاومتی، سیاستی است که می خواهد از تمام ظرفیت های جهان استفاده کند؛ این اقتصاد خواهان بهره گیری از منابع مالی، بازارهای دنیا و فناوری های جهان است.
جهانگیری، بخش بهینه سازی مصرف سوخت را از مهمترین اقدام های سال ٩٥ و آینده دانست و تصریح کرد: باید بهینه سازی در بخشهای مصرف خانگی، حمل ونقل و گازرسانی به روستاها، شهرها و نیروگاهها و کارخانه ها مورد توجه قرار گیرد.
ساخت ١٠ قلم گروه کالایی، زمینه ساز ورود به بازار منطقه
بیژن زنگنه؛ وزیر نفت با بیان این که ساخت ١٠ گروه کالایی دانش بنیان ترین فعالیت پژوهشی در تاریخ صنعت نفت به شمار می آید، گفت: ساخت این تجهیزات با همکاری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور انجام می شود و براساس قراردادهای منعقدشده با دانشگاه ها این مراکز علمی تا زمان تجاری سازی در کنار پروژه ها خواهند بود.
وزیر نفت با اشاره به انعقاد قراردادهای ازدیاد برداشت و مطالعات مخازن نفتی با دانشگاه های مختلف کشور گفت: با این کار استادان و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، مختص مخازن نفت تربیت و آموزش داده می شوند که این کار می تواند در ازدیاد برداشت و حفظ تولید از این مخازن در طولانی مدت موثر باشد.
وی با تاکید بر این که هم اکنون یکی از اولویت ها و چالش های صنعت نفت، ازدیاد برداشت از مخازن قدیمی است گفت: امیدواریم با همکاری دانشگاه های کشور بتوانیم فناوری های موردنیاز را برای این منظور به دست آوریم.
وزیر نفت با اشاره به این که صادرات نفت خام و میعانات گازی پیش از لغو تحریم ها و اجرای برجام یک میلیون و ٣٥٠ هزار بشکه در روز بود، تصریح کرد: مهمترین دستاورد دولت، پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی بوده است.
وی با بیان این که مجموع صادرات نفت خام و میعانات گازی به بیش از ٢ میلیون و ٤٠٠ هزار بشکه در روز می رسد، افزود: هیچ مانعی برای احیای سهم ایران در بازارهای جهانی نفت خام وجود ندارد.
زنگنه اولویت های وزارت نفت را در قراردادهای جدید نفتی توسعه میدان های مشترک و افزایش ضریب بازیافت اعلام کرد و گفت: خوشبختانه هم اکنون قراردادهای ما در غرب کارون و میدان گازی پارس جنوبی و افزایش برداشت از میدان های اصلی کشور در حال نهایی شدن است.
وزیر نفت با بیان این که ایران و عمان در بازگرداندن ثبات به بازار نفت مواضعی نزدیک دارند، گفت: قرار است یک شرکت مشترک با هدف بازاریابی ال ان جی میان ایران و عمان تشکیل شود.
ایران در حوزه ساخت تجهیزات نفتی پیشتاز بازار منطقه می شود
محمدرضا مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و سرپرست معاونت امور مهندسی وزارت نفت با اشاره به پروژه بزرگ بومی سازی ١٠ گروه کالاهای مورد نیاز صنعت نفت در وزارت نفت گفت: هدف اصلی از اجرای این پروژه، در اختیار گرفتن بازار ساخت تجهیزات صنعت نفت در منطقه است.
مقدم همچنین به قراردادهای منعقد شده میان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور با شرکت های اصلی وزارت نفت اشاره کرد و افزود: این قراردادها در بخش بالادست و ازدیاد برداشت به نتایج خوبی رسیده است و امیدواریم با همت دانشگاه ها و همکاری وزارت نفت، این کار مشترک به ثمر بنشیند.
توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت
 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سومین روز از برگزاری نمایشگاه در سالن میلاد طی یک سخنرانی، پیام بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت را "توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت" دانست و گفت: بعد از برجام، موقعیتی ایجاد شد تا شرکت های خارجی با فرصت بیشتری در ایران حضور پیدا کنند.
جوادی ساخت ١٠ قلم گروه کالایی تجهیزات صنعت نفت و قراردادهای توسعه دانش بنیان و حضور دانشگاه ها را دو بحث مهم این دوره از نمایشگاه عنوان و یادآور شد: برای ساخت ١٠ قلم گروه کالایی، ١٠٠ قرارداد امضا می شود که هم اکنون ٣٨ قرارداد آن برای ساخت کالاهای راهبردی و تجهیزات درون چاهی و دیگر تجهیزات صنعت نفت امضا شده است.
امضا تفاهمنامه همکاری میان نفت مرکزی و مدیریت اکتشاف
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، تفاهمنامه همکاری مشترکی را به امضا رساندند که تسریع در روند توسعه و تکمیل چاه های اکتشافی از دستاوردهای اجرایی شدن این تفاهمنامه خواهد بود.
امضا تفاهمنامه همکاری ایرانداک و مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
تفاهمنامه همکاری میان ایرانداک و مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران در راستای استفاده بهینه از امکانات، استعدادها و توانایی ها به منظور همکاری آموزشی و پژوهشی، امضا شد.
رونمایی از پمپ های کرایوژنیک ویژه منطقه پارس جنوبی
علی اکبر شعبانپور در مراسم رونمایی از پمپ های کرایوژنیک اظهار کرد: این تولید به سفارش شرکت نفت و گاز پارس به شکل اختصاصی برای منطقه پارس جنوبی ساخته شده و فناوری بالایی دارد.
وی افزود: بنا به دستور مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی این ریسک را پذیرفتیم که البته حمایت ما مبتنی بر شناخت و دانش فنی بوده است.
اعلام آمادگی دانشگاه دلف هلند برای همکاری با موسسه مطالعات بین المللی انرژی
معاونت پژوهشی موسسه بین المللی انرژی از اعلام آمادگی دانشگاه دلف هلند با موسسه مطالعات بین المللی انرژی خبر داد.
افزایش ظرفیت تولید نفت از میدان های غرب کارون
عبدالرضا حاجی حسین نژاد؛ مدیرعامل شرکت متن با بیان این که امسال ٩٠ هزار بشکه به ظرفیت تولید میدان های غرب کارون اضافه می شود، افزود: در مجموع ٢ سال اخیر و امسال، ظرفیت تولید غرب کارون به ٣٠٠ هزار بشکه نفت در روز افزایش می یابد.
امضا تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه ها و یک شرکت روسی
دانشگاه های انستیتو مهندسی نفت تهران و صنعت نفت با شرکت های روسی RFD و مشاوران انرژی تهران به منظور دربافت نرم افزارهای آموزشی و پژوهشی ٢ تفاهمنامه امضا کردند.
این تفاهمنامه ها که در روزهای آینده با دو دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف استمرار می یابد، معادل ٢٣ میلیون دلار نرم افزار شبیه سازی مخازن در غرفه مشاوران انرژی تهران در مجموعه پارک فناوری پردیس امضا شد که بر اساس آن هر یک از دانشگاه های یاد شده،٤٠ گواهینامه آموزشی (لایسنس) دریافت خواهند کرد.
دانشگاه صنعت نفت و اویکو تفاهمنامه همکاری امضا کردند
شرکت اویکو و دانشگاه صنعت نفت در حاشیه آخرین روز از نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، تفاهمنامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا کردند.
امضا تفاهمنامه میان انجمن سازندگان تجهیزات نفت ایران و صنایع انرژی هلند
محمد طاهری، دبیر انجمن شرکت های مهندسی و پیمانکاران نفت، گاز و پتروشیمی در حاشیه امضای تفاهمنامه میان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و انجمن صنایع انرژی هلند، گفت: با امضای این تفاهمنامه ها بنا داریم تا حیطه فعالیت های خود را به کشورهای دیگر گسترش دهیم.
هنک کامپ، وزیر اقتصاد و انرژی هلند اعلام کرد الگوی همکاری نزدیک میان دولت، نهادهای علمی و شرکت های هلندی می تواند در روابط تجاری این کشور با ایران مورد استفاده قرار گیرد. مطمئن باشید که بیشترین تلاش را می کنیم که شایسته اعتماد شما باشیم.
رضا خیامیان، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نیز با اشاره به نقش مهم وزارت نفت در امضای این تفاهمنامه، اظهار کرد: وزارت نفت با معرفی شرکت های خارجی به بخش خصوصی وظیفه رگولاتوری خود را به خوبی ایفا کرده است. انتظار داریم با امضای تفاهمنامه های همکاری با شرکتهای خارجی، شاهد تشکیل شرکت های مشترک و انتقال فناوری باشیم.
خیامیان ادامه داد: در واقع وزارت نفت با معرفی شرکت های خارجی به بخش خصوصی، این بخش را برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می کند تا بتوانند به صورت مشترک به اجرای پروژه های نفتی اقدام کنند
اختصاص ۳ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به میدان های مشترک
علی کاردر، معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران گفت: سال گذشته افزون بر سه میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به توسعه میدان های مشترک اختصاص یافت.
امضا قرارداد مجتمع پارس جنوبی و شرکت های سازنده داخلی
قرارداد تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با شرکت های سازنده داخلی امضا شد. در قالب این قرارداد، پمپ های رفت و برگشتی، پمپ های گریز از مرکز، کارت های الکترونیکی، الکتروموتور ضد انفجار، مواد شیمیایی و... از چهار شرکت داخلی تامین می شود.
برگزاری نشست تخصصی صدور گواهینامه کیفیت محصولات مورد نیاز صنعت نفت
 پرویز سنگین، مدیر کل تجاری سازی فناوری و ساخت وزارت نفت در نشست تخصی «فرآیند صدورگواهینامه کیفیت محصولات مورد نیاز صنعت نفت مبنای صدور گواهینامه کیفیت برای سازندگان صنعت نفت را در ٢ فاز و ٤ مرحله دانست و تصریح کرد: سازندگان کالاهای مورد نیاز وزارت نفت با ثبت خوداظهاری در سامانه کالاهای وزارت نفت به بخش فناورانه وارد خواهند شد.
سنگین، اقدام وزارت نفت را برای اجرا و صدور گواهینامه استاندارد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تشویق و ترغیب برای نهادینه کردن و ارتقای کیفیت تولید کالاهای مورد نیاز صنعت نفت از سوی سازندگان داخلی دانست.
به گفته وی، جلوگیری از خروج ارز، توسعه برند ایرانی و ورود به بازارهای بین المللی از دیگر اهداف این طرح است.
امضا تفاهمنامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و توانا
پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت توسعه و ارتقای ایمنی نیروگاه های اتمی (توانا)، تفاهمنامه مشترکی را امضا کردند که بر مبنای آن مقرر شد، توانمندی های پژوهشگاه در مسیر ارتقای ایمنی نیروگاه های اتمی بوشهر مورد استفاده قرار گیرد.
امضا تفاهمنامه مشترک میان پژوهشگاه صنعت نفت و گروه آکر نروژ 
پژوهشگاه صنعت نفت و گروه آکر نروژ تفاهمنامه مشترکی را به امضا رساندند که راه اندازی مرکز بین المللی آموزشی صنعت نفت از مفاد مدنظر در این تفاهمنامه است.
امضا تفاهمنامه ساخت و بومی سازی آنتی فوم پایه سیلیکونی
پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت ملی گاز ایران و شرکت اکسون شیمی جنوب تفاهم نامه سه جانبه ای را با عنوان "ساخت و بومی سازی آنتی فوم پایه سیلیکونی" امضا کردند که بر مبنای آن، امکان تامین نیاز پالایشگاه های گازی کشور به ماده ضدکف از محل تولید داخل فراهم شده است.
امضا تفاهمنامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و ایمیدرو
پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) در زمینه تولید صنعتی کک، در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت قرارداد همکاری امضا کردند.
اعلام آمادگی لهستانی ها برای سرمایه گذاری در میدان های نفت و گاز ایران
معاون وزیر انرژی لهستان و رئیس شرکت نفت این کشور با حضور در غرفه شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، برای سرمایه گذاری و همکاری در توسعه میدان های متوسط و کوچک کشورمان اعلام آمادگی کرد.
ایران و چین تفاهمنامه همکاری امضا کردند
اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران و کنفدراسیون صنعت پتروشیمی چین تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
بازدید فعالان نفت و گاز ١٥ کشور از غرفه پژوهشگاه نفت
پژوهشگاه صنعت نفت مذاکرات زیادی با طرف های داخلی و خارجی در ایام نمایشگاه داشته است به طوری که تنها در ٢ روز نخست برگزاری نمایشگاه، نمایندگانی از کشورهایی نظیر انگلستان، هلند، آلمان، اتریش، قزاقزستان، چین ، نروژ، هند، فرانسه، کره جنوبی، آذربایجان، مجارستان، کویت، ایتالیا و اسپانیا در این غرفه حضور یافتند و با مسئولان پژوهشگاه مذاکره کردند.
بازدید مقامات ایرانی و خارجی از نمایشگاه نفت
در طی برگزاری نمایشگاه صنعت نفت، محمد بن حمد الرمحی؛ وزیر نفت عمان، رضا هاکان تکین؛ سفیر ترکیه، هنک کتمپ؛ وزیر اقتصاد هلند، میشل کورتیک؛ معاون وزیر انرژی لهستان و رئیس شرکت نفت این کشور، الهام امین زاده؛ معاون حقوقی رئیس جمهوری و همچنین اعضای کمیسیون انرژی از جمله علی مروی؛ رئیس کمیسیون انرژی، حسین امیری خامکانی؛ سخنگوی کمیسیون انرژی، امیر عباس سلطانی، شمس الله بهمئی، عبدالله تمیمی، ابراهیم کارخانه، ناصر سودانی و سید هاشم بنی هاشم از دیگر اعضا کمیسیون انرژی، از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت بازدید کردند.
 امید می رود فضای ایجاد شده در بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت مسیر رشد، توسعه و رونق اقتصادی را به ارمغان آورده و صنایع بزرگ بتوانند در سایه آن به بهره وری و تولید بیشتر دست یابند و توسعه همکاری های جهانی و منطقه ای بازار وسیع تری را با توجه به توان بالای علمی و فنی ایران فراهم آورد.


بر جسب خبر : -

اخبار مر تبط :

برگزاری جلسه هماهنگی افتتاحیه بیستمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/15:: 16: 36

هفتمین همایش و نمایشگاه قیر و آسفالت 1394 /06/21:: 10: 06

اولین کنفرانس صنعت بانکرینگ کشور 1394 /06/21:: 10: 48

کنفرانس و نمایشگاه بین المللی نفت و گاز کویت 1394 /07/05:: 14: 28

چشم جهان به ایران 1394 /02/20:: 09: 11

استقبال گسترده از شرکتهای داخلی در نمایشگاه بیستم صنعت نفت 1394 /02/19:: 09: 15

نمایشگاه بیستم به شایستگی برگزار شد 1394 /02/19:: 09: 26

سازندگان و شرکتهای اجرایی معتبری در نمایشگاه نفت بیستم شرکت کردند 1394 /02/19:: 08: 28

خلاصه اهم اخبار روز پایانی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت 1394 /02/20:: 09: 33

خلاصه اهم اخبار روز سوم بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/19:: 09: 35

خلاصه اهم اخبار روز دوم بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/18:: 09: 36

خلاصه اهم اخبار روز نخست بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/17:: 09: 37

شانا به روایت تصویر در بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ایران 1394 /02/19:: 09: 48

گام های پرشتاب اقتصادی با رونمایی از قراردادهای جدید نفتی 1394 /07/27:: 10: 25

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز 1394 /08/30:: 13: 42

پیش ثبت نام بزرگترین نمایشگاه نفت خاورمیانه آغاز شد 1394 /10/20:: 13: 57

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش فردا آغاز به کار می کند 1394 /10/20:: 13: 27

همایش مسئولیت اجتماعی شرکت - مسئولیت اجتماعی صنعت نفت 1394 /11/19:: 09: 23

افزایش تعداد مشارکت کنندگان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت 1395 /01/25:: 09: 18

استقبال بی نظیر شرکت‌های داخلی و خارجی از نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران 1394 /12/22:: 11: 48

جزییاتی از افزایش ۳۱ درصدی حضور خارجی‎ها در نمایشگاه بیست و یکم صنعت نف 1395 /02/11:: 11: 46

دومین جلسه هماهنگی بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت برگزار شد 1395 /02/11:: 18: 39

علاقمندی جهانیان به سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران 1395 /02/11:: 13: 26

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به کار می کند 1395 /02/15:: 17: 38

بیست و یکمین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‎کار کرد 1395 /02/17:: 10: 24

نمایشگاه صنعت نفت فرصت مناسبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است 1395 /02/16:: 10: 31

توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت، پیام نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/18:: 16: 15

تحقق برجام بهترین زمینه‎ساز توسعه صنعتی ایران است/ تلاش وزارت نفت برای بازپس گیری سهم بازار نفت 1395 /02/18:: 16: 03

اصول اقتصاد مقاومتی در قراردادهای جدید نفتی رعایت شده است 1395 /02/18:: 16: 13

تولیدکنندگان داخلی در اولویت نمایشگاه امسال قرار دارند 1395 /02/15:: 11: 22

پژوهشگاه نفت ١٧ سند همکاری با طرفهای داخلی و خارجی امضا می‌کند 1395 /02/15:: 18: 35

پیشرفت نمایشگاه نفت حیرت انگیز است 1395 /02/16:: 12: 23

احتمال همکاری با توتال در پروژه ایران ال ان جی 1395 /02/16:: 14: 19

امیدواری شرکت انگلیسی به توسعه فعالیت در ایران پس از لغو تحریمها 1395 /02/16:: 13: 19

بازار کنونی ایران جذاب تر از گذشته است 1395 /02/16:: 14: 17

شرکت هلندی: ایران مهمترین بازار ماست 1395 /02/16:: 14: 21

نمایشگاه صنعت نفت فرصت خوبی برای ارتباط با مشتریان است 1395 /02/17:: 15: 16

مهمترین رویدادهای دومین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/18:: 15: 31

نمایشگاه نفت سال به سال پیشرفت می کند 1395 /02/18:: 15: 44

نشست سازندگان تجهیزات راهبردی نفت با حضور جهانگیری برگزار شد 1395 /02/18:: 15: 53

ساخت ١٠ قلم گروه کالایی، زمینه ساز ورود به بازار منطقه 1395 /02/18:: 16: 06

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه بین المللی نفت 1395 /02/18:: 16: 09

وزیر اقتصاد هلند فردا از نمایشگاه نفت بازدید می‎کند 1395 /02/18:: 16: 21

استصنا و گروه صنایع انرژی هلند تفاهم‎نامه همکاری چندجانبه امضا کردند 1395 /02/19:: 16: 25

بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت 1395 /02/19:: 16: 31

اعضای کمیسیون انرژی مجلس از غرفه شرکت ملی نفت ایران بازدید کردند 1395 /02/19:: 16: 34

مهمترین رویدادهای چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/19:: 20: 38

نمایش تواناییهای صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/21:: 12: 04

مهمترین رویدادهای سومین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/18:: 14: 07

مهمترین رویدادهای نخستین روز نمایشگاه نفت تهران 1395 /02/16:: 14: 13

سرمایه گذاری خارجی نیازمند تضمین و حمایت است 1395 /02/19:: 14: 28

آینده بازار انرژی متعلق به ایران است 1395 /02/25:: 15: 05

استقبال خارجیها برای حضور در بازار نفت ایران جدی است 1395 /02/20:: 16: 09

نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت در پسابرجام جذاب‌تر شد 1395 /02/14:: 11: 59

معرفی ۱۱ فرصت سرمایه‎گذاری پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/14:: 12: 03

دیدار مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با فعالان بخش خصوصی و دولتی 1395 /02/16:: 11: 13

نشست خبری مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران 1395 /02/16:: 12: 50

امضای تفاهم‎نامه‎ میان دو انجمن صنعتی ایران و ایتالیا 1395 /02/17:: 12: 26

امضای تفاهم‎نامه مطالعاتی میان پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فردوسی مشهد 1395 /02/16:: 15: 57

تفاهم‎نامه پژوهشگاه نفت و Kigam کره‎جنوبی به امضا رسید 1395 /02/16:: 15: 59

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی در ۶ زمینه تفاهم‎نامه امضا کردند 1395 /02/16:: 16: 04

آغاز به‎کار دفتر نمایندگی بی پی در ایران 1395 /02/16:: 17: 21

نشست خبری مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس 1395 /02/17:: 12: 34

شگفتی معاون وزیر انرژی لهستان از حضور گسترده شرکت‎های خارجی در نمایشگاه نفت 1395 /02/17:: 13: 36

ارزیابی مثبت وزیر نفت عمان از توانمندی بالای شرکت‎های ایرانی 1395 /02/17:: 15: 09

تفاهم‎نامه پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی به‎منظور اجرای پروژه‎های ازدیاد برداشت منعقد شد 1395 /02/17:: 17: 01

بازار ایران از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است/ نمایشگاه بیست‎و‎یکم دستاوردی بزرگ برای صنعت نفت ایران 1395 /02/17:: 19: 48

معاون اول رئیس جمهور فردا از نمایشگاه صنعت نفت بازدید می‎کند 1395 /02/17:: 17: 01

معاون اول رئیس‎جمهور و وزیر نفت به نشست کارآفرینان صنعت نفت می‎روند 1395 /02/17:: 14: 55

با میزبانی وزیر نفت معاون اول رئیس‎جمهور از بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت بازدید کرد 1395 /02/18:: 09: 48

استاد دانشگاه دلفت هلند: فناوری‎های ازدیاد برداشت را با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت گسترش می‎دهیم 1395 /02/18:: 15: 15

سفیر ترکیه: ضرورت همکاری سازنده ترکیه با ایران در حوزه انرژی 1395 /02/18:: 15: 14

نماینده شرکت ایتالیایی در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت: بازگشت ایران در پسابرجام معادلات بازار انرژی را تغییر می‎دهد 1395 /02/18:: 10: 50

بازتاب نمایشگاه بین‎المللی نفت ایران در تلویزیون دولتی ژاپن 1395 /02/18:: 17: 08

نشست تخصصی استانداردهای صنعت نفت ایران برگزار شد 1395 /02/19:: 10: 17

نماینده شرکت ریکرمن آلمان: گذر زمان بازگشت همه جانبه ایران را به‎ بازارهای جهانی به‎دنبال دارد 1395 /02/19:: 10: 47

بیست ‎و‎ یکمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت به کار خود پایان داد 1395 /02/19:: 21: 13

نمایشگاه نفت آیینه موفقیت سیاست‎های ایران در عرصه بین الملل 1395 /02/19:: 12: 01

مذاکرات شرکت‎های ایرانی و خارجی در نمایشگاه بیست ویکم درجریان است 1395 /02/19:: 12: 11

میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان ایمیدرو قرارداد فازهای جدید صنعتی شدن کک نفتی امضا شد 1395 /02/18:: 15: 57

با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس مراسم رونمایی از پمپ های کرایوژنیک ساخت داخل برگزار شد 1395 /02/18:: 17: 12

تفاهم‎نامه همکاری میان مدیریت اکتشاف و نفت مناطق مرکزی امضا شد 1395 /02/18:: 16: 30

سازندگان داخلی برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می‎شوند 1395 /02/19:: 15: 17

در حاشیه آخرین روز نمایشگاه صنعت نفت دانشگاه صنعت نفت و اویکو تفاهم‎نامه آموزشی-پژوهشی امضا کردند 1395 /02/19:: 14: 44

در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت تفاهم‎نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و آکر نروژ به امضا رسید 1395 /02/19:: 13: 40

امضای تفاهم‎نامه پژوهشگاه نفت و بخش خصوصی با هدف حمایت فنی از نیروگاه‎های اتمی 1395 /02/19:: 13: 34

اطلاعیه شماره 1 (آغاز پیش ثبت نام ارزی) 1395 /03/12:: 10: 19

اطلاعیه شماره 2 (فراخوان شناسايي نمايندگان فروش فضاي غرفه هاي بخش خارجي ) 1395 /05/20:: 21: 27

اطلاعيه تكميل فرم خوداظهاري شركت هاي اكتشاف و توليد نفت و گاز(E&P) جهت جضور در مناقصات قراردادهاي جديد نفتي 1395 /07/24:: 15: 00

اطلاعیه شماره 3 (قابل توجه متقاضیان محترم جهت حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی) 1395 /09/09:: 10: 56

اطلاعیه شماره 4 (فراخوان طراحي تنديس و پوستر اطلاع رساني) 1395 /09/09:: 11: 10

اطلاعیه شماره 5 (سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش برگزار می شود.) 1395 /09/22:: 08: 01

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش برگزار می شود 1395 /09/22:: 08: 20

اطلاعیه شماره 6 (جانمایی غرفه های ارزی ) 1395 /09/30:: 18: 11

اطلاعیه شماره 7 (فراخوان شناسايي و ارزيابي پيمانكار( يك مرحله اي)) 1395 /10/04:: 11: 23

امضای ٢٤ تفاهم‎نامه با غول‌های نفتی جهان 1395 /10/07:: 10: 31

اطلاعیه شماره 8 (پیش ثبت نام غرفه های ریالی) 1395 /10/29:: 09: 18

پیش ثبت نام غرفه های ریالی نمایشگاه بین المللی صنعت نفت آغاز می شود 1395 /11/04:: 15: 32

اطلاعیه شماره 9 (راهنمای ثبت نام اولیه بخش ریالی) 1395 /11/05:: 10: 53

اطلاعیه شماره 10(اطلاعیه مهم پیش ثبت نام) 1395 /11/10:: 15: 37

اطلاعیه شماره 11(اطلاعیه پیشگیری از سوءاستفاده سودجویان) 1395 /11/20:: 19: 18

اطلاعیه شماره 12(اطلاعیه ویرایش و تایید اطلاعات ثبت نام اولیه) 1395 /11/24:: 13: 46

اطلاعیه شماره 13 (اعلام ثبت نام قطعی مشارکت کنندگان) 1395 /12/18:: 21: 37

اطلاعیه شماره 14 (دریافت پیشنهادات، انتقادات و شکایات) 1395 /12/18:: 21: 39

اطلاعیه شماره 15 (ارسال مدارک) 1395 /12/20:: 00: 35

اطلاعیه شماره 16 (تاریخ های مهم) 1395 /12/20:: 00: 44

اطلاعیه شماره 17(شروع به کار ستاد اجرایی در سال96) 1395 /12/28:: 12: 34

اطلاعیه شماره 18(مدارک تکمیلی ثبت نام) 1396 /01/07:: 22: 35

اطلاعیه شماره 19(سامانه جدید کاربری) 1396 /01/17:: 21: 15

اطلاعیه شماره 20 (تسویه مالی) 1396 /01/21:: 20: 16

اطلاعیه شماره 21 (اطلاعات دایرکتوری) 1396 /01/21:: 20: 18

اطلاعیه شماره 22 (ناظر شرکت سهامی) 1396 /01/27:: 19: 17

اطلاعیه شماره 23 (آخرین مهلت درج اطلاعات در کتاب) 1396 /01/31:: 14: 03

اطلاعیه شماره 24(کارت دعوت) 1396 /02/05:: 20: 51

اطلاعیه شماره 25 (جرثقیل و لیفتراک) 1396 /02/06:: 18: 26

اطلاعیه شماره 26 (آخرین مهلت دریافت مجوز غرفه سازی) 1396 /02/06:: 18: 34

اطلاعیه شماره 27 (تحویل سالن) 1396 /02/10:: 18: 58

اطلاعیه شماره 28(مدیران سالنها) 1396 /02/11:: 11: 38

نمایشگاه صنعت نفت بسترساز ارتباطات گسترده داخلی و خارجی است/ حضور چهار هزار شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بیست و دوم 1396 /02/11:: 13: 46

اطلاعیه شماره 29(کارت شناسایی و پارکینگ) 1396 /02/12:: 11: 30

اطلاعیه شماره 30(کارت شناسایی و پارکینگ فضای باز) 1396 /02/12:: 12: 40

اطلاعیه شماره 31(کارت شناسایی و پارکینگ شرکت های خارجی) 1396 /02/12:: 13: 55

اطلاعیه شماره 32(اتمام غرفه سازی) 1396 /02/13:: 20: 31

اطلاعیه شماره 33(نمایشگاه OEEC ) 1396 /02/18:: 10: 49

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به‎کار می‎کند 1396 /02/14:: 16: 50

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به‎کار کرد 1396 /02/16:: 10: 30

رقابت برترین‎های صنعت نفت جهان در بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه 1396 /02/16:: 11: 30

سیاست و راهبرد آینده ایران در گرو تصمیم مردم است 1396 /02/16:: 11: 45

اراده جمعی بر حمایت از تولیدکنندگان و سازندگان صنعت نفت است/ امنیت پایدار، حمایت دولت و سیاست های کلی انرژِی،ضامن سرمایه گذاری خارجی در نفت و گاز ایران  1396 /02/16:: 12: 15

ضرورت سرمایه‎گذاری ۳۰ میلیارد دلاری برای جلوگیری از افت تولید در پارس جنوبی/ تحریم هزینه پروژه‎ها رو ۲.۵ برابر کرد 1396 /02/16:: 13: 42

ایران و هلند می توانند شریکان خوبی در صنعت گاز باشند 1396 /02/16:: 14: 20

تلاش برای ایجاد ساختار صدور گواهی کیفیت سازندگان داخلی ادامه دارد 1396 /02/16:: 15: 32

قرارداد فروش پلی اتیلن با شرکت ژاپنی امضا شد 1396 /02/16:: 16: 05

انستیتو متانول دانشگاه شیراز راه‎اندازی شد 1396 /02/16:: 17: 00

حفاری، تکمیل و تعمیر ۷۲۵ حلقه چاه نفت و گاز در دولت یازدهم 1396 /02/17:: 08: 02

ایران پس از برجام سرزمین فرصت‎هاست  1396 /02/17:: 08: 07

مشکین فام: به‌صورت فنی ثابت می کنم، کلاف سردرگم تحویل دادید 1396 /02/17:: 09: 29

نمایشگاه نفت ایران ویترین موفقیت‌های بزرگ صنعت نفت است 1396 /02/17:: 09: 50

آمادگی پژوهشگاه نفت برای ارائه خدمات به شرکت‎های E&P داخلی و خارجی 1396 /02/17:: 10: 01

صنعت گاز، زنجیره کامل ارزش از پالایش تا صادرات است 1396 /02/17:: 12: 03

بارتاب سخنان زنگنه در نمایشگاه صنعت نفت در رسانه‎های بین المللی 1396 /02/17:: 11: 05

نمایشگاه نفت، نویدبخش جهش دوم صنعت پتروشیمی ایران است 1396 /02/17:: 11: 40

اجرای برجام قیمت تجهیزات را به یک سوم کاهش داد 1396 /02/17:: 12: 25

با اجرای طرح‎های جدید افزایش ۱۰۷ هزار بشکه‎ای تولید نفت در شرکت فلات قاره محقق می‎شود 1396 /02/17:: 13: 08

افزایش ۲۲۰ هزار بشکه‎ای ظرفیت نمکزدایی مناطق نفتخیز تا پایان مردادماه  1396 /02/17:: 13: 22

افزایش ۳۰ درصدی تولید نفت مناطق مرکزی از میدان‎های مشترک/ طرح جامع تامین خوراک پالایشگاه‎های خشکی عملیاتی می شود 1396 /02/17:: 14: 02

برجام تمایل شرکت‎های خارجی را برای حضور در صنعت نفت ایران افزایش داد 1396 /02/17:: 14: 28

غول نفتی روسیه به حضور در بازار ایران امیدوار است 1396 /02/17:: 13: 35

مراسم رکاب زنی دوچرخه سواران در حمایت از عملکرد شرکت ملی پخش در ایجاد هوای پاک 1396 /02/18:: 09: 17

وزیر نفت با فعالان و سازندگان داخلی دیدار کرد 1396 /02/18:: 10: 26

چشم انداز روابط ایران و اسپانیا در حوزه انرژی مثبت است 1396 /02/18:: 10: 44

میتسوبیشی به دنبال گسترش همکاری‎ها با صنعت پتروشیمی ایران است 1396 /02/18:: 11: 16

مطالعه میدان‎های پازنان و دارخوین به فیلیپین سپرده شد 1396 /02/18:: 13: 02

اطلاعیه شماره 34(عودت مدارک) 1396 /03/06:: 11: 24

گاز هم به زاهدان رسید هم به زاهدانی‌ها 1396 /02/18:: 12: 18

ایرانول و پتروناس در تولید فرآورده‎های نفتی همکاری می‌کنند 1396 /02/18:: 14: 32

استفاده از مدل قراردادی که قابلیت جذب سرمایه و تکنولوژی داشته باشد اجتناب ناپذیر است 1396 /02/18:: 17: 48

اطلاعیه شماره 35(دریافت چک تضمین و فاکتور رسمی ) 1396 /03/16:: 09: 36

اطلاعیه شماره 36(گواهینامه مشارکت) 1396 /03/20:: 15: 11

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز مسکو 1396 /04/07:: 10: 13

کارگاه تخصصی مدیریت روابط عمومی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی 1396 /03/29:: 12: 48

هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز بصره 1396 /06/22:: 10: 26

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت و گاز قزاقستان 1396 /07/05:: 14: 24

معرفي نمايشگاه صنعت نفت در خوزستان... 1396 /07/06:: 18: 18

سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو برگزار می‌شود 1396 /07/12:: 16: 05

اولین  نمایشگاه بین المللی جامع دریایی ایران 1396 /07/18:: 15: 45

پیش ثبت نام شرکت های ایرانی نماینده شرکت های خارجی 1396 /08/06:: 18: 24


تبلیغات و اطلاع رسانی ویژه
 • sponcer

  پترودانیال

 • sponcer

  تامین تجهیزات نیتل پارس

 • sponcer

  توسعه پتروايران

 • sponcer

  جندی شاپور

 • sponcer

  حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس

 • sponcer

  سیالات حفاری پارس

 • sponcer

  صنایع تجهیزات نفت

 • sponcer

  فاتح صنعت کیمیا

 • sponcer

  شرکت تولیدی صنعتی فراسان

 • sponcer

  کرمان تابلو

 • sponcer

  گروه توسعه و نوسازی صنایع گداختار

 • sponcer

  گروه مپنا

 • sponcer

  گسترش انرزی پاسارگاد

 • sponcer

  گلوبال پتروتك كيش

 • sponcer

  لوله سازی اهواز

 • sponcer

  مبین سازه گستر خلیج فارس

 • sponcer

  مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران

 • sponcer

  مهندسی و ساختمان صنایع نفت

 • sponcer

  نفت سپاهان

 • sponcer

  آریا ترانسفو

 • sponcer

  پترو گاز نامداران

 • sponcer

  پترو گوهر فراساحل کیش

 • sponcer

  پرگاسیران

 • sponcer

  توربین ماشین خاورمیانه

 • sponcer

  رادوکس RADOX

 • sponcer

  رامپکو

 • sponcer

  فناوری فراساحلی دلتا

 • sponcer

  کیسون

 • sponcer

  ماشین سازی اراک

 • sponcer

  مهندسی و خدماتی چاه پیمای مهران

 • sponcer

  مهندسی و ساخت کسراوند

 • sponcer

  مهندسین مشاور تهران جوان

 • sponcer

  شرکت نفت نیروی پارس

 • sponcer

  پارس کیهان

 • sponcer

  ایران ترانسفو

 • sponcer

  آذر پژوهان اندیش

 • sponcer

  پترو پایدار ایرانیان

 • sponcer

  فلات صنعت ایده

 • sponcer

  حفاری شمال


کتاب نمایشگاه

گواهي ارزش افزوده

تاريخ هاي مهم
شروع پیش ثبت نام
متعاقبا اعلام میگردد

پایان پیش ثبت نام
متعاقبا اعلام میگردد

اعلام جانمایی 
متعاقبا اعلام میگردد

مشاهده بیشتر

 

پيوندهاي مرتبط
 وزارت نفت
 شرکت ملی نفت ایران
 شرکت ملی گاز ایران

 شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران


 شرکت ملی صنایع پتروشیمی
 مرکز ثبت نام بازدیدکنندگان نمایشگاه
 مدل جدید قراردادهای نفتی و ظرفیت های سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران