English
اخبار

تاریخ خبر: 21/02/1395
زمان خبر :12: 04
news iconنوع خبر :خبر


b_Newsنمایش تواناییهای صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم


 • بیست و یکمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پس از ٤ روز فعالیت روز یکشنبه (١٩ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان داد.
 • این نمایشگاه از این جهت که در مدت کوتاهی پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و رفع تحریمها برگزار شد اهمیت بسیاری داشت. درباره کیفیت برگزاری این نمایشگاه و میزان تحقق اهداف مورد نظر با اکبر نعمت الهی ، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و رئیس شورای سیاست گذاری این نمایشگاه گفتگو کرده ایم که متن آن به شرح زیر است:

  بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به پایان رسید. این نمایشگاه تا چه حدی به اهداف تعیین شده دست یافت؟

  نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت از این لحاظ که چند ماه پس از  رفع تحریمها برگزار می شد، اهمیت بالایی داشت و از آن به عنوان یک سکوی پرتاب صنعت نفت به دوران پساتحریم نام برده می شد . خوشبختانه با توجه به استقبال گسترده شرکت های داخلی و بویژه شرکتهای خارجی، این هدف محقق شد به گونه ای که نمایشگاه بیست و یکم به بزرگترین در نوع خود در ٢٠ سال گذشته تبدیل شد. حضور نزدیک به ٩٠٠ شرکت خارجی به همراه بیش از یک هزار شرکت داخلی در فضایی در حدود ٧٠ هزار متر مربع و به عبارت دیگر با دربرگیری کل فضای نمایشگاه بین المللی تهران، عظمت و تاثیرگذاری نمایشگاه ٢١ را نشان می دهد که در نوع خود بی سابقه است. شرکت های حاضر در نمایشگاه تلاش کردند در فرصت ٤ روزه برگزاری، آخرین دستاوردهای فنی و تخصصی خود را در حوزه های مختلف به نمایش بگذارند و در کنار آن موافقتنامه ها و تفاهمنامه زیادی نیز به امضا برسانند که این موضوع نوید آینده ای روشن در زمینه توسعه همکاری ها می دهد.

  حضور شرکتهای خارجی را در نمایشگاه امسال که از اهمیت زیادی برخوردار بود، چگونه ارزیابی می کنید؟

  چنانکه گفته شد در حدود ٩٠٠ شرکت خارجی در نمایشگاه امسال حضور داشتند که در نوع خود بیسابقه بود. این تعداد شرکت از ٣٨ کشور صاحب برند و فعال در صنعت و تجارت نفت بودند. نکته قابل توجه اینکه بر خلاف سال های قبل حضور فعال شرکت های خارجی و تلاش برای معرفی توانایی های آنها برای جلب مشارکت و همکاری با شرکت های ایرانی و حضور در صنعت نفت کاملا محسوس بود و نمایشگاه امسال را از سال های قبل متمایز ساخته بود.  این تحرک، نشان از پایان عملی تحریم ها و تمایل جدی شرکت های خارجی برای بازگشت به صنعت نفت ایران دارد.

  اما گویا برخی شرکتهای نفتی خارجی مانند توتال، شل و بی پی که در ماه های اخیر برای جلب همکاری به ایران آمده بودند، در نمایشگاه حضور نداشتند و این مساله موجب انتقادهایی از سوی برخی رسانه ها  شد و این مساله را به عنوان نقطه ضعف نمایشگاه برجسته کردند؟

  به لحاظ کیفی ، نمایشگاه امسال ، بالاترین سطح حضور شرکت های خارجی را تجربه کرد . چنانکه در پاسخ سوال قبلی تاکید شد، شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه ، بر خلاف سال های قبل ، حضور فعال و جدی ای در طول برگزاری نمایشگاه داشته و تلاش کردند تا در کنار نمایش دستاوردهای خود، نتایج عملی از این حضور را نیز داشته باشند. نکته قابل توجه اینکه در نمایشگاه امسال کشورهای صاحب برند در صنعت نفت ، مانند آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، روسیه، ژاپن، چین ، کره جنوبی ، ترکیه و دیگر کشورها هریک دارای پاویون اختصاصی در نمایشگاه بودند که سطح بزرگی از فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده بود. در کنار این، کشورها و شرکت های بزرگ خارجی، در کنار برپایی غرفه، هیات های مذاکره کننده به نمایشگاه اعزام کرده بودند که به توافقات خوب و موثری هم منجر گردید. در مورد حضور نیافتن شرکت هایی مانند توتال، شل و بی پی باید این نکته یادآور شود که حضور نیافتن این شرکت ها در نمایشگاه امسال به دلیل کمبود زمان و به موقع اقدام نکردن آنها برای ثبت نام بود. شرکتهای بزرگ بین المللی معمولا برنامه ریزی بلند مدت برای حضور در نمایشگاه های بین المللی دارند. با توجه به اینکه ، کمی بیش از ٣ماه پس از اجرای برجام ، نمایشگاه تهران برگزار می شد، به طور طبیعی زمان لازم برای حضور این شرکت ها وجود نداشت در عین حال این شرکت ها با دبیرخانه نمایشگاه تماس گرفته و از تمایل خود به حضور در نمایشگاه خبر داده بودند و حتی فضای مورد نیازشان را رزرو داشتند اما به دلیل کمبود وقت ، فرصت حضور در قالب تاسیس غرفه فراهم نشد. با این حال شرکت هایی مانند توتال ، هیات های ویژه ای را برای ارزیابی نمایشگاه و انجام مذاکره در طول برگزاری نمایشگاه اعزام کرده بودند و در عمل حضور فعالی داشتند.

  اما این موضوع، بهانه ای برای رسانه های منتقد شده تا دستاوردهای نمایشگاه و در کل دستاوردهای دولت در موضوع برجام را زیر سوال برند؟

  چنین موضعی از سوی رسانه های منتقد و مخالف، امری قابل پیش بینی است. باید توجه شود که از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم و به خصوص پس از اجرای برجام، جریان رسانه ای منتقد و مخالف دولت و برجام، کدام موضع مثبت را اتخاذ کرده است؟ این جریان رسانه ای تلاش دارد از هر مساله کوچکی استفاده کرده و دستاوردهای بزرگ دولت و صنعت نفت را زیر سوال برد. جریان مزبور به همراهی رسانه ملی ، روند نامناسبی را در تخریب دولت و دستاوردهای صنعت نفت در پیش گرفته و از هیچ فرصتی برای این کار دریغ نمی نماید. جای طرح این سوال است که حضور نیافتن چند شرکت اروپایی چرا باید این جریان سیاسی و رسانه ای را اینقدر نگران و مضطرب کرده باشد؟ به راستی اگر شرکت هایی که مدنظر این جریان است حضور گسترده و فعالی در نمایشگاه ٢١ داشتند، دیگر زمینه ای برای انتقاد از نمایشگاه و وزارت نفت وجود نداشت؟ چرا قطعا وجود داشت، زیرا اینبار جریان رسانه  ای منتقد این ساز را کوک می کردند که حضور این شرکت ها، باعث تضعیف شرکتهای داخلی شده است.  بنابراین واضح است که این جریان و رسانه هایشان در هر حالتی باید دست به انتقاد، تخریب و مخالفت و بداخلاقی بزند زیرا موجودیت خود را بر این اساس قرار داده است و این مسائل فقط بهانه ای برای آنهاست. آیا عجیب نیست که آنها حضور فعال و با نشاط بیش از ١٩٠٠ شرکت داخلی و خارجی را نادیده می گیرند و به صرف حضور نیافتن چند شرکت، بزرگترین رویداد نمایشگاهی صنعت نفت در خاورمیانه را زیر سئوال می برند در حالی که در شرایط پسابرجام باید همه تلاش کنند تا با ارائه تصویری جذاب از پتانسیلهای کشور زمینه جلب همکاریهای بین المللی را در کشور ارتقا داد تا پروژه «ایران هراسی» دشمنان نقش برآب شود. اینکه عده ای تلاش می کنند ایران منزوی شده و دستاوردهای دولت دیده نشود خدمت به کشور به شمار نمی رود. در اینجا تاکید می کنم که نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت به لحاظ کیفیت و کمیت حضور شرکت های خارجی از موفق ترین نمایشگاه ها بود و به طور جدی معتقد هستم که نقش مهمی در بازیابی صنعت نفت و احیای موقعیت کشورمان در سطح بین المللی داشت که آثار عینی آن در ماه های آینده مشخص خواهد شد.   

  استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

  نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت از شلوغ ترین و پربازدیدترین نمایشگاه های سال های اخیر بود. بنابراین نفس برگزاری آن از اهیمت بالایی برخوردار است. در نمایشگاه امسال شاهد حضور برخی هیات های خارجی در سطح بالا بودیم . دیدار وزیر نفت عمان از نمایشگاه و همچنین وزیر اقتصاد، انرژی و کشاورزی هلند ، هیات ٣٥ نفره لهستانی به ریاست معاون وزیر ا نرژی این کشور ، معاون توسعه تجاری پرتقال ، و تعدادی از سفرای کشورهای خارجی از نکات قابل توجه بود. حضور معاون اول محترم رئیس جمهور و حمایت قاطع ایشان، وزیر صنعت معدن و تجارت و معاونان حقوقی و علمی رئیس جمهور، نمایندگان فعلی و آینده مجلس شورای اسلامی هم در این زمینه باید یادآور شد.

  گفته می شود در جریان برگزاری نمایشگاه ، مذاکرات و توافقات زیادی هم میان شرکت های و هیات های داخلی و خارجی صورت گرفت. در مورد جزئیات این مذاکرات  توافقات توضیح می دهید.

  انجام مذاکره و توافق جز ذاتی برگزاری نمایشگاه است که در نمایشگاه امسال نیز این مهم وجود داشت. در جریان برگزاری نمایشگاه بین شرکت های ایرانی خصوصی و دولتی توافقات خوبی بدست آمد. همچنین قراردادهای متعددی بین شرکت های ایرانی فعال در صنعت نفت در حوزه های مختلف منعقد گردید. از جمله قراردادهای خوبی بین پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت های داخلی در حوزه های مختلف جهت مطالعه و اجرای طرح های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بسته شد که به غنای نمایشگاه امسال افزود. علاوه براین توافقات قابل توجهی بین شرکت های ایرانی با شرکت ها، هیات های خارجی از کشورهای کره جنوبی، ایتالیا، فرانسه ، آلمان، هند، نروژ ، روسیه هلند و  چین  بدست آمد که در نوع خود کم سابقه بود. در کل می توان ادعا کرد که عمده توافقات ومذاکرات صورت گرفته درخلال نمایشگاه ٢١ حول افزایش توان فنی و دانش تخصصی شرکت های ایرانی فعال در صنعت نفت بود که انشاالله اثرات آن را در آینده مشاهده خواهیم کرد.

  به شرکتهای ایرانی اشاره کردید. دستاورد نمایشگاه امسال را برای شرکت های ایرانی به خصوص شرکت های سازنده تجهیزات تخصصی نفت و گاز چگونه ارزیابی می کنید؟

  نمایشگاه امسال فرصتی بی نظیر برای بخش خصوصی کشور بودتا پازل توانمندی و حضور خود را پس از چند سال رکود کامل کند. هرچند در نگاه اول بخش خصوصی بویژه سازندگان تجهیزات داخلی را با وجود رقبای کهنه کار بین‌المللی نگران می‌کند، اما نمایشگاه امسال این فرصت را فراهم کرد که شرکت های داخلی توان خود را در مقابل شرکت های خارجی و دانش روز مورد ارزیابی قرار دهند و زمینه مشارکت و همکاری برای ارتقای سطح توان فنی و تخصصی خود را در حوزه های مخلفت پیدا کنند. نکته قابل ذکر اینکه در نمایشگاه امسال ، شرکت های سازنده تجهیزات صنعت نفت به طور فعال و در یک فضای گسترده و متمرکز حضور یافتند و آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند. در کل باید اذعان کرد که نمایشگاه تهران وزمینه سازی برای انتقال تکنولوژی، بومی‌سازی دانش فنی، جذب سرمایه و فرصت همکاری نه تنها بخش خصوصی کشور را تضعیف نمی‌کند، بلکه شرایط را برای درآمد بیشتر با افزایش توانمندی آنها در بازار داخلی و بازارهای منطقه و جهان فراهم می‌کند.

  امسال از سوی مقام معظم رهبری ، سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده است. نمایشگاه ٢١ نفت ، گاز، پالایش و پتروشیمی تا چه حدی در راستای این شعار گام برداشت؟

  صنعت نفت در بطن و محور اقتصاد مقاومتی قرار داشته به گونه ای که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم، اقتصاد مقاومتی محور حرکت و توسعه صنعت نفت بوده است. در نمایشگاه امسال نیز به تبع شعار سال یعنی «اقنصاد مقاومتی، اقدام و عمل» حرکت خوبی در جهت معرفی دستاوردهای صنعت نفت در این حوزه و برنامه آینده صورت گرفت . هدفگذاری نمایشگاه نیز بر این محور قرار داشت . حضور بیش از یکهزار شرکت داخلی در نمایشگاه و فعالیت خوب این شرکت ها در نمایش آخرین دستاوردها و همچنین مذاکره با یکدیگر، از مزیت های نمایشگاه امسال به شمار می رود. در این راستا، ١٠ پنل تخصصی صنعت نفت برگزار شد. همچنین نشست تخصصی صاحبان صنایع و کارآفرینان با معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت برگزار گردید که در نوع خود جالب توجه بود.

  در پایان بازتاب و جریان اطلاع رسانی نمایشگاه ٢١ را  چگونه ارزیابی می کنید؟

  نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، با توجه به اینکه بزرگترین نمایشگاه در خاورمیانه و پنجمین نمایشگاه در سطح جهانی به شمار می آید، از ظرفیت های بالای خبری و اطلاع رسانی برخوردار بوده و هست. حجم گسترده فعالیتها و تحرکات، مذاکرات و توافقات در جریان برگزاری نمایشگاه، این رویداد را به یکی از پر خبرترین رویدادهای سالانه اقتصاد ایران تبدیل کرده است که امسال این مساله با توجه به شرایط پساتحریم خود را بیشتر نشان داد. خبرنگاران شاید بهتر از هرکسی جامعیت و رونق نمایشگاه بیست و یکم را دیده و مخابره کرده اند اما گاهی سیاستهای برخی رسانه ها مبتنی بر تخریب دولت است و بر همین اساس کوچکترین مسائل را بزرگنمایی می کنند و چشم خود را بر دستاوردهای واقعی، ملموس و عینی می بندند. با وجود این بداخلاقی های رسانه ای، خوشبختانه مردم و افکار عمومی در داخل و خارج شرایط حال و آینده ایران را روشن دیده و به همین دلیل امیدوارانه برای توسعه همکاریها فعالیت می کنند. در پایان لازم می دانم از همه خبرنگاران، عکاسان و اصحاب رسانه که در طول برگزاری نمایشگاه نهایت تلاش خود را برای اطلاع رسانی دقیق و سریع و انعکاس رویدادهای نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت انجام دادند تشکر و قدردانی کنم.بر جسب خبر : -

اخبار مر تبط :

برگزاری جلسه هماهنگی افتتاحیه بیستمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/15:: 16: 36

هفتمین همایش و نمایشگاه قیر و آسفالت 1394 /06/21:: 10: 06

اولین کنفرانس صنعت بانکرینگ کشور 1394 /06/21:: 10: 48

کنفرانس و نمایشگاه بین المللی نفت و گاز کویت 1394 /07/05:: 14: 28

چشم جهان به ایران 1394 /02/20:: 09: 11

استقبال گسترده از شرکتهای داخلی در نمایشگاه بیستم صنعت نفت 1394 /02/19:: 09: 15

نمایشگاه بیستم به شایستگی برگزار شد 1394 /02/19:: 09: 26

سازندگان و شرکتهای اجرایی معتبری در نمایشگاه نفت بیستم شرکت کردند 1394 /02/19:: 08: 28

خلاصه اهم اخبار روز پایانی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت 1394 /02/20:: 09: 33

خلاصه اهم اخبار روز سوم بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/19:: 09: 35

خلاصه اهم اخبار روز دوم بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/18:: 09: 36

خلاصه اهم اخبار روز نخست بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/17:: 09: 37

شانا به روایت تصویر در بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ایران 1394 /02/19:: 09: 48

گام های پرشتاب اقتصادی با رونمایی از قراردادهای جدید نفتی 1394 /07/27:: 10: 25

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز 1394 /08/30:: 13: 42

پیش ثبت نام بزرگترین نمایشگاه نفت خاورمیانه آغاز شد 1394 /10/20:: 13: 57

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش فردا آغاز به کار می کند 1394 /10/20:: 13: 27

همایش مسئولیت اجتماعی شرکت - مسئولیت اجتماعی صنعت نفت 1394 /11/19:: 09: 23

افزایش تعداد مشارکت کنندگان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت 1395 /01/25:: 09: 18

استقبال بی نظیر شرکت‌های داخلی و خارجی از نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران 1394 /12/22:: 11: 48

جزییاتی از افزایش ۳۱ درصدی حضور خارجی‎ها در نمایشگاه بیست و یکم صنعت نف 1395 /02/11:: 11: 46

دومین جلسه هماهنگی بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت برگزار شد 1395 /02/11:: 18: 39

علاقمندی جهانیان به سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران 1395 /02/11:: 13: 26

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به کار می کند 1395 /02/15:: 17: 38

بیست و یکمین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‎کار کرد 1395 /02/17:: 10: 24

نمایشگاه صنعت نفت فرصت مناسبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است 1395 /02/16:: 10: 31

توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت، پیام نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/18:: 16: 15

تحقق برجام بهترین زمینه‎ساز توسعه صنعتی ایران است/ تلاش وزارت نفت برای بازپس گیری سهم بازار نفت 1395 /02/18:: 16: 03

اصول اقتصاد مقاومتی در قراردادهای جدید نفتی رعایت شده است 1395 /02/18:: 16: 13

تولیدکنندگان داخلی در اولویت نمایشگاه امسال قرار دارند 1395 /02/15:: 11: 22

پژوهشگاه نفت ١٧ سند همکاری با طرفهای داخلی و خارجی امضا می‌کند 1395 /02/15:: 18: 35

پیشرفت نمایشگاه نفت حیرت انگیز است 1395 /02/16:: 12: 23

احتمال همکاری با توتال در پروژه ایران ال ان جی 1395 /02/16:: 14: 19

امیدواری شرکت انگلیسی به توسعه فعالیت در ایران پس از لغو تحریمها 1395 /02/16:: 13: 19

بازار کنونی ایران جذاب تر از گذشته است 1395 /02/16:: 14: 17

شرکت هلندی: ایران مهمترین بازار ماست 1395 /02/16:: 14: 21

نمایشگاه صنعت نفت فرصت خوبی برای ارتباط با مشتریان است 1395 /02/17:: 15: 16

مهمترین رویدادهای دومین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/18:: 15: 31

نمایشگاه نفت سال به سال پیشرفت می کند 1395 /02/18:: 15: 44

نشست سازندگان تجهیزات راهبردی نفت با حضور جهانگیری برگزار شد 1395 /02/18:: 15: 53

ساخت ١٠ قلم گروه کالایی، زمینه ساز ورود به بازار منطقه 1395 /02/18:: 16: 06

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه بین المللی نفت 1395 /02/18:: 16: 09

وزیر اقتصاد هلند فردا از نمایشگاه نفت بازدید می‎کند 1395 /02/18:: 16: 21

استصنا و گروه صنایع انرژی هلند تفاهم‎نامه همکاری چندجانبه امضا کردند 1395 /02/19:: 16: 25

بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت 1395 /02/19:: 16: 31

اعضای کمیسیون انرژی مجلس از غرفه شرکت ملی نفت ایران بازدید کردند 1395 /02/19:: 16: 34

مهمترین رویدادهای چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/19:: 20: 38

مهمترین رویدادهای سومین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/18:: 14: 07

مهمترین رویدادهای نخستین روز نمایشگاه نفت تهران 1395 /02/16:: 14: 13

سرمایه گذاری خارجی نیازمند تضمین و حمایت است 1395 /02/19:: 14: 28

آینده بازار انرژی متعلق به ایران است 1395 /02/25:: 15: 05

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، زمینه ساز حفظ مراودات اقتصادی 1395 /03/01:: 15: 16

استقبال خارجیها برای حضور در بازار نفت ایران جدی است 1395 /02/20:: 16: 09

نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت در پسابرجام جذاب‌تر شد 1395 /02/14:: 11: 59

معرفی ۱۱ فرصت سرمایه‎گذاری پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/14:: 12: 03

دیدار مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با فعالان بخش خصوصی و دولتی 1395 /02/16:: 11: 13

نشست خبری مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران 1395 /02/16:: 12: 50

امضای تفاهم‎نامه‎ میان دو انجمن صنعتی ایران و ایتالیا 1395 /02/17:: 12: 26

امضای تفاهم‎نامه مطالعاتی میان پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فردوسی مشهد 1395 /02/16:: 15: 57

تفاهم‎نامه پژوهشگاه نفت و Kigam کره‎جنوبی به امضا رسید 1395 /02/16:: 15: 59

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی در ۶ زمینه تفاهم‎نامه امضا کردند 1395 /02/16:: 16: 04

آغاز به‎کار دفتر نمایندگی بی پی در ایران 1395 /02/16:: 17: 21

نشست خبری مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس 1395 /02/17:: 12: 34

شگفتی معاون وزیر انرژی لهستان از حضور گسترده شرکت‎های خارجی در نمایشگاه نفت 1395 /02/17:: 13: 36

ارزیابی مثبت وزیر نفت عمان از توانمندی بالای شرکت‎های ایرانی 1395 /02/17:: 15: 09

تفاهم‎نامه پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی به‎منظور اجرای پروژه‎های ازدیاد برداشت منعقد شد 1395 /02/17:: 17: 01

بازار ایران از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است/ نمایشگاه بیست‎و‎یکم دستاوردی بزرگ برای صنعت نفت ایران 1395 /02/17:: 19: 48

معاون اول رئیس جمهور فردا از نمایشگاه صنعت نفت بازدید می‎کند 1395 /02/17:: 17: 01

معاون اول رئیس‎جمهور و وزیر نفت به نشست کارآفرینان صنعت نفت می‎روند 1395 /02/17:: 14: 55

با میزبانی وزیر نفت معاون اول رئیس‎جمهور از بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت بازدید کرد 1395 /02/18:: 09: 48

استاد دانشگاه دلفت هلند: فناوری‎های ازدیاد برداشت را با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت گسترش می‎دهیم 1395 /02/18:: 15: 15

سفیر ترکیه: ضرورت همکاری سازنده ترکیه با ایران در حوزه انرژی 1395 /02/18:: 15: 14

نماینده شرکت ایتالیایی در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت: بازگشت ایران در پسابرجام معادلات بازار انرژی را تغییر می‎دهد 1395 /02/18:: 10: 50

بازتاب نمایشگاه بین‎المللی نفت ایران در تلویزیون دولتی ژاپن 1395 /02/18:: 17: 08

نشست تخصصی استانداردهای صنعت نفت ایران برگزار شد 1395 /02/19:: 10: 17

نماینده شرکت ریکرمن آلمان: گذر زمان بازگشت همه جانبه ایران را به‎ بازارهای جهانی به‎دنبال دارد 1395 /02/19:: 10: 47

بیست ‎و‎ یکمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت به کار خود پایان داد 1395 /02/19:: 21: 13

نمایشگاه نفت آیینه موفقیت سیاست‎های ایران در عرصه بین الملل 1395 /02/19:: 12: 01

مذاکرات شرکت‎های ایرانی و خارجی در نمایشگاه بیست ویکم درجریان است 1395 /02/19:: 12: 11

میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان ایمیدرو قرارداد فازهای جدید صنعتی شدن کک نفتی امضا شد 1395 /02/18:: 15: 57

با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس مراسم رونمایی از پمپ های کرایوژنیک ساخت داخل برگزار شد 1395 /02/18:: 17: 12

تفاهم‎نامه همکاری میان مدیریت اکتشاف و نفت مناطق مرکزی امضا شد 1395 /02/18:: 16: 30

سازندگان داخلی برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می‎شوند 1395 /02/19:: 15: 17

در حاشیه آخرین روز نمایشگاه صنعت نفت دانشگاه صنعت نفت و اویکو تفاهم‎نامه آموزشی-پژوهشی امضا کردند 1395 /02/19:: 14: 44

در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت تفاهم‎نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و آکر نروژ به امضا رسید 1395 /02/19:: 13: 40

امضای تفاهم‎نامه پژوهشگاه نفت و بخش خصوصی با هدف حمایت فنی از نیروگاه‎های اتمی 1395 /02/19:: 13: 34

اطلاعیه شماره 1 (آغاز پیش ثبت نام ارزی) 1395 /03/12:: 10: 19

اطلاعیه شماره 2 (فراخوان شناسايي نمايندگان فروش فضاي غرفه هاي بخش خارجي ) 1395 /05/20:: 21: 27

اطلاعيه تكميل فرم خوداظهاري شركت هاي اكتشاف و توليد نفت و گاز(E&P) جهت جضور در مناقصات قراردادهاي جديد نفتي 1395 /07/24:: 15: 00

اطلاعیه شماره 3 (قابل توجه متقاضیان محترم جهت حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی) 1395 /09/09:: 10: 56

اطلاعیه شماره 4 (فراخوان طراحي تنديس و پوستر اطلاع رساني) 1395 /09/09:: 11: 10

اطلاعیه شماره 5 (سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش برگزار می شود.) 1395 /09/22:: 08: 01

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش برگزار می شود 1395 /09/22:: 08: 20

اطلاعیه شماره 6 (جانمایی غرفه های ارزی ) 1395 /09/30:: 18: 11

اطلاعیه شماره 7 (فراخوان شناسايي و ارزيابي پيمانكار( يك مرحله اي)) 1395 /10/04:: 11: 23

امضای ٢٤ تفاهم‎نامه با غول‌های نفتی جهان 1395 /10/07:: 10: 31

اطلاعیه شماره 8 (پیش ثبت نام غرفه های ریالی) 1395 /10/29:: 09: 18

پیش ثبت نام غرفه های ریالی نمایشگاه بین المللی صنعت نفت آغاز می شود 1395 /11/04:: 15: 32

اطلاعیه شماره 9 (راهنمای ثبت نام اولیه بخش ریالی) 1395 /11/05:: 10: 53

اطلاعیه شماره 10(اطلاعیه مهم پیش ثبت نام) 1395 /11/10:: 15: 37

اطلاعیه شماره 11(اطلاعیه پیشگیری از سوءاستفاده سودجویان) 1395 /11/20:: 19: 18

اطلاعیه شماره 12(اطلاعیه ویرایش و تایید اطلاعات ثبت نام اولیه) 1395 /11/24:: 13: 46

اطلاعیه شماره 13 (اعلام ثبت نام قطعی مشارکت کنندگان) 1395 /12/18:: 21: 37

اطلاعیه شماره 14 (دریافت پیشنهادات، انتقادات و شکایات) 1395 /12/18:: 21: 39

اطلاعیه شماره 15 (ارسال مدارک) 1395 /12/20:: 00: 35

اطلاعیه شماره 16 (تاریخ های مهم) 1395 /12/20:: 00: 44

اطلاعیه شماره 17(شروع به کار ستاد اجرایی در سال96) 1395 /12/28:: 12: 34

اطلاعیه شماره 18(مدارک تکمیلی ثبت نام) 1396 /01/07:: 22: 35

اطلاعیه شماره 19(سامانه جدید کاربری) 1396 /01/17:: 21: 15

اطلاعیه شماره 20 (تسویه مالی) 1396 /01/21:: 20: 16

اطلاعیه شماره 21 (اطلاعات دایرکتوری) 1396 /01/21:: 20: 18

اطلاعیه شماره 22 (ناظر شرکت سهامی) 1396 /01/27:: 19: 17

اطلاعیه شماره 23 (آخرین مهلت درج اطلاعات در کتاب) 1396 /01/31:: 14: 03

اطلاعیه شماره 24(کارت دعوت) 1396 /02/05:: 20: 51

اطلاعیه شماره 25 (جرثقیل و لیفتراک) 1396 /02/06:: 18: 26

اطلاعیه شماره 26 (آخرین مهلت دریافت مجوز غرفه سازی) 1396 /02/06:: 18: 34

اطلاعیه شماره 27 (تحویل سالن) 1396 /02/10:: 18: 58

اطلاعیه شماره 28(مدیران سالنها) 1396 /02/11:: 11: 38

نمایشگاه صنعت نفت بسترساز ارتباطات گسترده داخلی و خارجی است/ حضور چهار هزار شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بیست و دوم 1396 /02/11:: 13: 46

اطلاعیه شماره 29(کارت شناسایی و پارکینگ) 1396 /02/12:: 11: 30

اطلاعیه شماره 30(کارت شناسایی و پارکینگ فضای باز) 1396 /02/12:: 12: 40

اطلاعیه شماره 31(کارت شناسایی و پارکینگ شرکت های خارجی) 1396 /02/12:: 13: 55

اطلاعیه شماره 32(اتمام غرفه سازی) 1396 /02/13:: 20: 31

اطلاعیه شماره 33(نمایشگاه OEEC ) 1396 /02/18:: 10: 49

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به‎کار می‎کند 1396 /02/14:: 16: 50

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به‎کار کرد 1396 /02/16:: 10: 30

رقابت برترین‎های صنعت نفت جهان در بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه 1396 /02/16:: 11: 30

سیاست و راهبرد آینده ایران در گرو تصمیم مردم است 1396 /02/16:: 11: 45

اراده جمعی بر حمایت از تولیدکنندگان و سازندگان صنعت نفت است/ امنیت پایدار، حمایت دولت و سیاست های کلی انرژِی،ضامن سرمایه گذاری خارجی در نفت و گاز ایران  1396 /02/16:: 12: 15

ضرورت سرمایه‎گذاری ۳۰ میلیارد دلاری برای جلوگیری از افت تولید در پارس جنوبی/ تحریم هزینه پروژه‎ها رو ۲.۵ برابر کرد 1396 /02/16:: 13: 42

ایران و هلند می توانند شریکان خوبی در صنعت گاز باشند 1396 /02/16:: 14: 20

تلاش برای ایجاد ساختار صدور گواهی کیفیت سازندگان داخلی ادامه دارد 1396 /02/16:: 15: 32

قرارداد فروش پلی اتیلن با شرکت ژاپنی امضا شد 1396 /02/16:: 16: 05

انستیتو متانول دانشگاه شیراز راه‎اندازی شد 1396 /02/16:: 17: 00

حفاری، تکمیل و تعمیر ۷۲۵ حلقه چاه نفت و گاز در دولت یازدهم 1396 /02/17:: 08: 02

ایران پس از برجام سرزمین فرصت‎هاست  1396 /02/17:: 08: 07

مشکین فام: به‌صورت فنی ثابت می کنم، کلاف سردرگم تحویل دادید 1396 /02/17:: 09: 29

نمایشگاه نفت ایران ویترین موفقیت‌های بزرگ صنعت نفت است 1396 /02/17:: 09: 50

آمادگی پژوهشگاه نفت برای ارائه خدمات به شرکت‎های E&P داخلی و خارجی 1396 /02/17:: 10: 01

صنعت گاز، زنجیره کامل ارزش از پالایش تا صادرات است 1396 /02/17:: 12: 03

بارتاب سخنان زنگنه در نمایشگاه صنعت نفت در رسانه‎های بین المللی 1396 /02/17:: 11: 05

نمایشگاه نفت، نویدبخش جهش دوم صنعت پتروشیمی ایران است 1396 /02/17:: 11: 40

اجرای برجام قیمت تجهیزات را به یک سوم کاهش داد 1396 /02/17:: 12: 25

با اجرای طرح‎های جدید افزایش ۱۰۷ هزار بشکه‎ای تولید نفت در شرکت فلات قاره محقق می‎شود 1396 /02/17:: 13: 08

افزایش ۲۲۰ هزار بشکه‎ای ظرفیت نمکزدایی مناطق نفتخیز تا پایان مردادماه  1396 /02/17:: 13: 22

افزایش ۳۰ درصدی تولید نفت مناطق مرکزی از میدان‎های مشترک/ طرح جامع تامین خوراک پالایشگاه‎های خشکی عملیاتی می شود 1396 /02/17:: 14: 02

برجام تمایل شرکت‎های خارجی را برای حضور در صنعت نفت ایران افزایش داد 1396 /02/17:: 14: 28

غول نفتی روسیه به حضور در بازار ایران امیدوار است 1396 /02/17:: 13: 35

مراسم رکاب زنی دوچرخه سواران در حمایت از عملکرد شرکت ملی پخش در ایجاد هوای پاک 1396 /02/18:: 09: 17

وزیر نفت با فعالان و سازندگان داخلی دیدار کرد 1396 /02/18:: 10: 26

چشم انداز روابط ایران و اسپانیا در حوزه انرژی مثبت است 1396 /02/18:: 10: 44

میتسوبیشی به دنبال گسترش همکاری‎ها با صنعت پتروشیمی ایران است 1396 /02/18:: 11: 16

مطالعه میدان‎های پازنان و دارخوین به فیلیپین سپرده شد 1396 /02/18:: 13: 02

اطلاعیه شماره 34(عودت مدارک) 1396 /03/06:: 11: 24

گاز هم به زاهدان رسید هم به زاهدانی‌ها 1396 /02/18:: 12: 18

ایرانول و پتروناس در تولید فرآورده‎های نفتی همکاری می‌کنند 1396 /02/18:: 14: 32

استفاده از مدل قراردادی که قابلیت جذب سرمایه و تکنولوژی داشته باشد اجتناب ناپذیر است 1396 /02/18:: 17: 48

اطلاعیه شماره 35(دریافت چک تضمین و فاکتور رسمی ) 1396 /03/16:: 09: 36

اطلاعیه شماره 36(گواهینامه مشارکت) 1396 /03/20:: 15: 11

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز مسکو 1396 /04/07:: 10: 13

کارگاه تخصصی مدیریت روابط عمومی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی 1396 /03/29:: 12: 48

هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز بصره 1396 /06/22:: 10: 26

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت و گاز قزاقستان 1396 /07/05:: 14: 24

معرفي نمايشگاه صنعت نفت در خوزستان... 1396 /07/06:: 18: 18

سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو برگزار می‌شود 1396 /07/12:: 16: 05

اولین  نمایشگاه بین المللی جامع دریایی ایران 1396 /07/18:: 15: 45


تبلیغات و اطلاع رسانی ویژه
 • sponcer

  پترودانیال

 • sponcer

  تامین تجهیزات نیتل پارس

 • sponcer

  توسعه پتروايران

 • sponcer

  جندی شاپور

 • sponcer

  حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس

 • sponcer

  سیالات حفاری پارس

 • sponcer

  صنایع تجهیزات نفت

 • sponcer

  فاتح صنعت کیمیا

 • sponcer

  شرکت تولیدی صنعتی فراسان

 • sponcer

  کرمان تابلو

 • sponcer

  گروه توسعه و نوسازی صنایع گداختار

 • sponcer

  گروه مپنا

 • sponcer

  گسترش انرزی پاسارگاد

 • sponcer

  گلوبال پتروتك كيش

 • sponcer

  لوله سازی اهواز

 • sponcer

  مبین سازه گستر خلیج فارس

 • sponcer

  مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران

 • sponcer

  مهندسی و ساختمان صنایع نفت

 • sponcer

  نفت سپاهان

 • sponcer

  آریا ترانسفو

 • sponcer

  پترو گاز نامداران

 • sponcer

  پترو گوهر فراساحل کیش

 • sponcer

  پرگاسیران

 • sponcer

  توربین ماشین خاورمیانه

 • sponcer

  رادوکس RADOX

 • sponcer

  رامپکو

 • sponcer

  فناوری فراساحلی دلتا

 • sponcer

  کیسون

 • sponcer

  ماشین سازی اراک

 • sponcer

  مهندسی و خدماتی چاه پیمای مهران

 • sponcer

  مهندسی و ساخت کسراوند

 • sponcer

  مهندسین مشاور تهران جوان

 • sponcer

  شرکت نفت نیروی پارس

 • sponcer

  پارس کیهان

 • sponcer

  ایران ترانسفو

 • sponcer

  آذر پژوهان اندیش

 • sponcer

  پترو پایدار ایرانیان

 • sponcer

  فلات صنعت ایده

 • sponcer

  حفاری شمال


کتاب نمایشگاه

گواهي ارزش افزوده

تاريخ هاي مهم
شروع پیش ثبت نام
متعاقبا اعلام میگردد

پایان پیش ثبت نام
متعاقبا اعلام میگردد

اعلام جانمایی 
متعاقبا اعلام میگردد

مشاهده بیشتر

 

پيوندهاي مرتبط
 وزارت نفت
 شرکت ملی نفت ایران
 شرکت ملی گاز ایران

 شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران


 شرکت ملی صنایع پتروشیمی
 مرکز ثبت نام بازدیدکنندگان نمایشگاه
 مدل جدید قراردادهای نفتی و ظرفیت های سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران