English
اخبار

تاریخ خبر: 19/02/1395
زمان خبر :20: 38
news iconنوع خبر :خبر


b_Newsمهمترین رویدادهای چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران


 • روز نوزدهم اردیبهشت ماه ١٣٩٥ چهارمین روز از برگزاری بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی نفت تهران بود که با افزایش ٣٠ درصدی کشورهای شرکت کننده نوید روزهای بهتری را برای صنعت نفت ایران می دهد.
 • به گزارش شانا، نمایشگاه بیست ویکم نخستین نمایشگاه صنعت نفت ایران است که بعد از برچیده شدن تحریمها و آغاز اجرای برجام برگزار می شود و فضای امیدوار کننده آینده منجر به افزایش ٦٤ درصدی حضور شرکتهای بین الملی نفت شده است.

  به گفته رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت، نمایشگاه بین المللی نفت تهران  فرصت مناسبی برای آشنایی شرکتهای داخلی و خارجی با یکدیگر است که زمینه را برای خودکفایی بیشتر در صنعت نفت و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی فراهم می کند.

  معاون وزیر نفت با بیان این که در این دوره از نمایشگاه، نخستین بار شرکتهایی از کانادا و استرالیا حضور دارند، تعداد کشورهای حاضر در این دوره از نمایشگاه را ٤٠ کشور عنوان کرد.

  این گزارش، در برگیرنده خلاصه مهمترین اخبار منتشره در روز پایانی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش وپتروشیمی تهران است:

  برجام فرصت حضور شرکتهای خارجی را در ایران فراهم آورده است
  امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت با بیان این که افزایش ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی مهمترین هدف در برنامه ششم توسعه وزارت نفت است، افزود: تنوع بخشی به بازار صادراتی، افزایش سهم گاز صادراتی، سوآپ نفت خام و فرآورده های نفتی، کاهش ٥٠ درصدی سوزاندن گازهای همراه، کاهش تولید نفت کوره در پالایشگاههای کشور، افزایش ضریب بازیافت از میدانهای نفتی و افزایش ظرفیت پالایشگاهی از دیگر اهداف وزارت نفت در برنامه ششم توسعه است.

  زمانی نیا سپس به افزایش ١٠ درصدی سهم گاز صادراتی در این برنامه اشاره کرد و گفت: در این زمینه مذاکراتی با محمد بن حمد الرحمی، وزیر نفت و گاز عمان برگزار شد و چند گام برای اجرای این پروژه برداشته شد که امیدواریم هر چه زودتر صادرات گاز ایران به عمان عملیاتی شود.

  وی درباره سوآپ نفت خام و فرآورده های نفتی گفت: در این زمینه مذاکرات مقدماتی با کشورهای ترکمنستان، آذربایجان، روسیه، قزاقستان انجام شده و شرکتهای بخش خصوصی می توانند در سوآپ فرآورده های نفتی نقش مهمی ایفا کنند.

  زمانی نیا مهمترین برنامه های وزارت نفت در راستای اقتصاد مقاومتی را ایمن سازی تقاضا و بازارهای فروش نفت خام و فرآورده های نفتی، حمایت مشارکت بخش خصوصی و دولتی در پالایشگاهها در خارج از کشور و حمایت از این بخشها در زنجیره پالایش و توزیع فرآورده در بازار هدف و همچنین حمایت از بخش خصوصی برای احداث پالایشگاههای جدید در داخل کشور با هدف عرضه بیشتر فرآورده های نفتی به بازارهای جهانی عنوان کرد.

   
  ماهانه ٦٠٦ میلیارد ریال مالیات پرداخت می کنیم
  عباس کاظمی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از پرداخت ماهانه ٦٠٠ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده و ٦ میلیارد ریال مالیات بر عملکرد خبر داد.

  وی، با اشاره به آثار منفی دو نرخی بودن بنزین گفت: آثار منفی این طرح را در بخش حمل و نقل و مناسبات اقتصادی شاهد خواهیم بود  چون متاسفانه محاسبات حمل و نقل براساس نرخ دوم صورت می‌گیرد.

  کاظمی، با بیان این که پروژه های در دست ساخت پالایشی کشور، بیش از ١٤ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد، گفت: شرکت ملی پالایش تعدادی پروژه پالایشگاهی در دست اقدام دارد که به لحاظ اهمیت باید هرچه سریعتر تکمیل و یا آغاز شوند که برای تامین منابع مالی آن از روشهای مختلفی استفاده خواهیم کرد.

  عزم شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تجمیع فعالیتهای بازرگانی جزم شد

  مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران وظیفه برنامه ریزی کلان و نظارت بر تحقق یافتن طرحهای پتروشیمی را برعهده دارد، هم اکنون از ظرفیت ٦٠ میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی ایران حدود ٤٦,٣ میلیون تن، تولید می شود که این مقدار تولید نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش یافته است.

  وی ادامه داد: در سال ٩٤ بیش از ١٤ میلیارد دلار محصول پتروشیمی در ایران تولید شده از از این مقدار چهار میلیارد دلار آن صادر شده است.

  وی با بیان این که امسال از ٥٥ طرح نیمه کار صنعت پتروشیمی ١٠ طرح به بهره برداری برسد، گفت: با بهره برداری از این طرحها هشت میلیون تن به ظرفیت تولید پتروشمیی ایران افزوده می شود.

  شاهدایی با بیان این که در نمایشگاه بین المللی بیست و یکم صنعت نفت، مذاکرات زیادی با شرکتهای خارجی صورت گرفت، گفت: با اجرایی شدن برجام، تا کنون شرکتهای بزرگ دنیا در حوزه صنعت پتروشیمی با ان.پی.سی داشته اند که از نمونه های این شرکتها می توان به باسف آلمان و توتال اشاره کرد؛ وانگهی ما به عنوان بخش حاکمیتی همه تلاش خود را انجام می دهیم تا مشکلی در زمینه خوراک و زمین برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد نشود.

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر این که با اجرایی شدن برجام، وضع صادرات محصولات پتروشیمی نسبت به گذشته بهتر شده است، گفت: تاکنون صادرات پتروشیمی ایران ٢٦ درصد نسبت به پیش از اجرایی شدن برجام افزایش یافته است.

  ٨٠ نسخه نرم افزار پیشرفته شبیه سازی مخازن به دانشگاهها اهدا شد

  دانشگاههای انستیتو مهندسی نفت تهران و صنعت نفت با شرکتهای روسی RFD و مشاوران انرژی تهران به منظور دربافت نرم افزارهای آموزشی و پژوهشی ٢ تفاهمنامه امضا کردند.

  این تفاهمنامه ها که در روزهای آینده با دو دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف استمرار می یابد، معادل ٢٣ میلیون دلار نرم افزار شبیه سازی مخازن در غرفه مشاوران انرژی تهران در مجموعه پارک فناوری پردیس امضا شد که بر اساس آن هر یک از دانشگاههای   یاد شده، ٤٠ گواهینامه آموزشی (لایسنس) دریافت خواهند کرد.

   
  صنعت پالایش به ١٥ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد
  حمید شریف رازی، مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران گفت: پروژه های در دست ساخت پالایشی این شرکت، بیش از ١٥ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.

  وی ادامه داد: منابع پیش بینی شده برای اجرای فاز نخست طرح توسعه پالایشگاه آبادان، حدود یک میلیارد و ١٥٠ میلیون دلار برآورد شده است که از طریق خط اعتباری چین (فاینانس) تامین خواهد شد و برای اجرای فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان هم یک میلیارد و ٧٠٠ میلیون دلار نیاز است.

  شریف رازی، با اشاره به این که تکمیل و راه اندازی نهایی طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی پالایشگاه بندرعباس نیز به ٢٠٠ میلیارد تومان منابع ریالی و ٣٠ میلیون یورو منابع ارزی نیازی دارد. 

  وی، با بیان این که هشت سال از آغاز به ساخت این طرح می گذرد، گفت: بخش زیادی از تاخیر در این پروژه به این دلیل است که از ابتدا مهندسی پایه انجام نشد و در طول این مدت واحدهای جدید زیادی به آن اضافه شد که از قبل پیش بینی نشده بود.

   
   
  پیشرفت ٩٥ درصدی طرح ساماندهی بندر صادراتی ماهشهر
  محسن دینی، مجری طرح ساماندهی بندر صادراتی ماهشهر، از پیشرفت ٩٥ درصدی این طرح و بهره برداری تا پایان امسال خبرداد.

  به گفته وی اعتبار اجرای طرح ساماندهی بندر صادراتی ماهشهر تا این مرحله  ٣٥٠ میلیارد تومان بوده است و پیش بینی می شود تا پایان این طرح ٣٠ میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز باشد.

   
  ایران قطب تعمیرات دکلهای حفاری خلیج فارس می شود
  مدیربخش فراساحل ایزوایکو گفت: در سالهای گذشته ناچار بودیم دکلهای حفاری میدانهای نفت و گاز را برای تعمیر به امارات ارسال کنیم که هزینه سنگینی به ایران تحمیل می کرد، اما اکنون در این صنعت خودکفا شده ایم.

  رویکرد جدید ایران توسعه همکاری با شرکتهای متوسط بین المللی است

  امیر حسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت در امور بین الملل در سخنرانی خود در پاویون هلند در نمایشگاه نفت اعلام کرد که رویکرد جدید ایران توسعه همکاری با شرکتهای متوسط در اروپا و آسیاست.

  ظرفیت گسترده همکاری ایران و هلند در بخش انرژی

  مدیر تجارت بین المللی مؤسسه اف ام ئی هلند اعلام کرد که ظرفیت علمی برای گسترش همکاری میان صنعت انرژی ایران و هلند، چشمگیر است.

  وی گفت: ایران کارخانه های بزرگی دارد که همکنون در زمینه نفت و گاز بسیار فعال هستند و می دانند چه کار می کنند؛ با این همه، باور دارم که ظرفیت علمی بالایی برای نوآوری مشترک و پروژه های مشترک وجود دارد که می تواند مبنای همکاریهای آینده قرار گیرد.

   
  سرمایه گذاری خارجی نیازمند تضمین و حمایت است
  الهام امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان این که به طور معمول سرمایه گذاری خارجی نیازمند تضمین و حمایت است و از طرفی نیز باید این سرمایه گذاری در بخش صحیح انجام شود،‌ افزود: اکنون در تلاشیم با اصلاح قوانین، سرمایه گذار خارجی مدت زمان کمتر و اطمینان بیشتری داشته باشد.
   
  وزیر اقتصاد هلند: به دنبال حل مشکلات بانکی میان ایران و هلند هستیم

  هنک کامپ، وزیر اقتصاد هلند گفت: هلند می تواند به ایران در توسعه بخش کشاورزی و نیز نفت و گاز کمک زیادی کند زیرا شرکتهای هلندی تجارب بسیاری در این عرصه ها دارند.

  وی گفت: هلند از دیرباز در ایران حضور داشته و در آن به کسب و کار مشغول بوده و اکنون که تحریمهای غرب علیه این کشور لغو شده است حضور شرکتهای هلندی در ایران افزایش می یابد.

  تک نرخی کردن بنزین، رشد مصرف را کند کرد

  سیدناصر سجادی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، گفت: تک نرخی کردن بنزین رشد مصرف را از ٦ درصد در سال ٩٣ به حدود ٢ درصد در امسال رساند.

  وی ادامه داد: با توجه به تجربه هشت ساله عرضه بنزین از طریق کارت سوخت مشکلی برای عرضه دوباره بنزین با کارت سوخت نداریم و برای همه خودروهای تولید داخل و خارج پس از ابلاغ مصوبه دولت کارت سوخت صادر می شود.

  سجادی، با اشاره به رشد منفی قاچاق بنزین اظهارکرد: بنزن هزار تومانی جاذبه ای برای قاچاق ندارد و خوشبختانه از پارساله شاهد رشد منفی قاچاق این پدیده در مرزها بودیم.

  وی، با اعلام این که تاکنون ٩٥ هزار خودرو سنگین فاقد بیمه شخص ثالث در کشور شناسایی شده اند، افزود: بر اساس برنامه ریزی و  هماهنگی صورت گرفته با نهادهای مربوطه، از خردادماه سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث قطع خواهد شد.

   
  وی اعلام کرد: پس از اجرای طرح عرضه گازوییل بر اساس بارنامه و پیمایش، میانگین مصرف گازوئیل در بخش حمل و نقل به کمتر از ۵۰ میلیون لیتر در روز رسیده و پیش بینی می شود با حذف سهمیه سوخت خودروهای گازوییل سوز فاقد بیمه شخص ثالث روزانه حدود ٢ میلیون لیتر دیگر صرفه جویی داشته باشیم.

  سجادی افزود: به هیچ عنوان با اجرای طرح برندسازی به دنبال دو نرخی کردن قیمت بنزین در جایگاهها نیستیم ؛ بلکه هدف افزایش کیفیت در ارایه خدمات به مردم را دنبال می کنیم.

   
  شرکت آلمانی: برای شناختن بازار ایران تلاش می کنیم
  نماینده شرکت آلمانی آنا پروسس تکنولوژی گفت که قصد دارد برای شناخت بازار ایران و حضور مستقیم در آن، دفتر نمایندگی در ایران تاسیس کند.

  دانشگاه صنعت نفت و اویکو تفاهمنامه همکاری امضا کردند

  شرکت اویکو و دانشگاه صنعت نفت در حاشیه آخرین روز از نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، تفاهمنامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا کردند.
   
  تاکید شرکت اسپانیایی بر شفاف سازی راهبرد بازار ایران

  مدیر شرکت اسپانیایی امپو (AMPO) گفت: تفاوتی که در این نمایشگاه نسبت به سالهای گذشته وجود دارد این است که سالهای گذشته بیشتر غرفه داران شرکتهای چینی بودند، ولی امسال تعداد شرکت کنندگان اروپایی بیشتر از شرکتهای چینی است؛ همچنین نمایشگاه امسال تخصصی تر و با کیفیت بهتر برگزار شد.

  او افزود: ایران باید راهبرد بازار خود را با صراحت اعلام کند؛ آیا کالای با کیفیت و قیمت چینی نیاز دارند یا کالای با کیفیت و قیمت اروپایی؟ مشکل ما در این نمایشگاه این است که بیشتر ایرانیها به دنبال خرید کالاهای با کیفیت اروپایی ولی به قیمت چینی هستند.

  مدیر این شرکت در توضیح این مطلب گفت: ساخت پالایشگاههای درجه یک و تاسیسات گاز و نفت در سطح بالا مستلزم محصولات با کیفیت بالاست و در این صورت است که ایران در زمره صادر کننده گان درجه یک قرار می گیرد؛ طرز تفکر یک ایرانی در حال حاضر این نیست و به نظر می رسد تحریمها از یک سو و دسترسی آسان به بازار چین از سوی دیگر باعث شده است ایرانیان چنین عادت رفتاری پیدا کنند.

  وی اعلام کرد: خرید در بازار ایران اکنون قیمت محور است، نه بر اساس کیفیت؛ بنابراین در چنین شرائطی ایران نباید انتظار ایجاد یک بازار رقابتی را در جهان داشته باشد.

  این شرکت اسپانیایی با بیش از ٥٠ سال سابقه در زمینه تولید تجهیزات صنعتی نفت و گاز است و شرکتهای شل و شورون بسیاری از قطعات مورد نیاز خود را از این شرکت خریداری می کنند.

   
  زمینه حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه های مشترک مهیا می شود
  محمد طاهری، دبیر انجمن شرکتهای مهنمدسی و پیمانکاران نفت، گاز و پتروشیمی در حاشیه امضای تفاهمنامه  میان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و انجمن صنایع انرژی هلند، گفت: با امضای این تفاهمنامه ها بنا داریم تا حیطه فعالیتهای خود را به کشورهای دیگر گسترش دهیم.

  دولت هلند ارتباط نهادهای علمی و تجاری این کشور را با ایران تسهیل می کند

  هنک کامپ، وزیر اقتصاد و انرژی هلند اعلام کرد الگوی همکاری نزدیک میان دولت، نهادهای علمی و شرکتهای هلندی می تواند در روابط تجاری این کشور با ایران مورد استفاده قرار گیرد. مطمئن باشید که بیشترین تلاش را می کنیم که شایسته اعتماد شما باشیم.

  ٣ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی به میدانهای مشترک اختصاص یافت

  علی کاردر، معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران گفت: پارسال بالغ بر سه میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به توسعه میدانهای مشترک اختصاص یافت.

  اجرای خط انتقال پساب تصفیه‌خانه جنوب به پالایشگاه تهران آغاز شد

  اصغر ریاضتی، مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران گفت: ساخت ایستگاه پمپاژ و خط انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب به پالایشگاه نفت تهران با ١٢٠ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

  قرارداد مجتمع پارس جنوبی و شرکتهای سازنده داخلی امضا شد

  قرارداد تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با شرکتهای سازنده داخلی امضا شد. در قالب این قرارداد، پمپهای رفت و برگشتی، پمپهای گریز از مرکز، کارتهای الکترونیکی، الکتروموتور ضد انفجار، مواد شیمیایی و... از چهار شرکت داخلی تامین می شود.

  ایران مشکلی برای فروش نفت ندارد

  امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان این که مذاکرات وزارت نفت با شرکتهای خارجی به صورت جدی پیگیری می شود، گفت: ایران برای فروش نفت مشکل زیادی ندارد.

  شرکتهای لهستانی خواهان سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز ایران هستند

  ماریا نوآکوفسکی دبیر اتاق بازرگانی لهستان گفت: ظرفیتهای خوب نفت و گاز در خوزستان ما را برای سرمایه گذاری در این استان ترغیب کرده و چشم انداز خوبی برای تعاملات اقتصادی پیش بینی می کنیم.

  هیئت تجاری ٣٠ نفره لهستانی در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و حمل و نقل که صبح یکشنبه به منظور بازدید از توانمندیهای حوزه انرژی در خوزستان از طریق فرودگاه بین المللی اهواز وارد این شهر شد، از ظرفیتهای منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر و تاسیسات دریانوردی بندر امام خمینی(ره) در جنوب خوزستان نیز دیدن کرد.

   
  تلاش می کنیم شریک خوبی برای صنعت نفت ایران باشیم
  عضو هیئت مدیره شرکت پرتغالی آی اس کیو اعلام کرد که پایان تحریمها فرصتی بزرگ برایم شارکت با صنعت نفت ایران ایجاد کرده است. اکنون بهترین فرصت برای حضور در بازار ایران است.

  حضور خارجیها در نمایشگاه نفت نشانه پویایی اقتصاد ایران است

  شمس‌الله بهمئی، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: حضور شرکتهای خارجی در نمایشگاه بین‌المللی نفت امسال، نشان دهنده پویایی اقتصاد ایران است.
   
  سازندگان داخلی برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می شوند

  رضا خیامیان، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت در حاشیه امضای تفاهمنامه میان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و انجمن صنایع انرژی هلند با اشاره به نقش مهم وزارت نفت در امضای این تفاهمنامه، اظهار کرد: وزارت نفت با معرفی شرکتهای خارجی به بخش خصوصی وظیفه رگولاتوری خود را به خوبی ایفا کرده است. انتظار داریم با امضای تفاهمنامه های همکاری با شرکتهای خارجی، شاهد تشکیل شرکتهای مشترک و انتقال فناوری باشیم.

  خیامیان ادامه داد: در واقع وزارت نفت با معرفی شرکتهای خارجی به بخش خصوصی، این بخش را برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می کند تا بتوانند به صورت مشترک به اجرای پروژه های نفتی اقدام کنند.

  برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی است

  علی مروی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان این که حضور شرکتهای داخلی و خارجی در این دوره از نمایشگاه بی‌نظیر است، گفت: نمایشگاه بین‌المللی نفت امسال، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر داشته است.

  ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی به ١٣ میلیارد لیتر می رسد

  عبدالله ملاباقر، مدیر مهندسی و اجرای طرحهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: پارسال با بهره برداری از سه انبار ماهشهر، ملایر و شیراز در مجموع بیش از ٥٣٠ میلیون لیتر به ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی کشور اضافه شد. ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی در نیمه نخست امسال به حدود ١٣ میلیارد لیتر می رسد.

  صدور گواهینامه استاندارد سبب ارتقای کیفیت کالاهای ساخت داخل می شود

   پرویز سنگین، مدیر کل تجاری سازی فناوری و ساخت وزارت نفت در نشست تخصی «فرآیند صدورگواهینامه کیفیت محصولات مورد نیاز صنعت نفت مبنای صدور گواهینامه کیفیت برای سازندگان صنعت نفت را در ٢ فاز و ٤ مرحله دانست و تصریح کرد: سازندگان کالاهای مورد نیاز وزارت نفت با ثبت خوداظهاری در سامانه کالاهای وزارت نفت به بخش فناورانه وارد خواهند شد.

  سنگین، اقدام وزارت نفت را برای اجرا و صدور گواهینامه استاندارد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تشویق و ترغیب برای نهادینه کردن و ارتقای کیفیت تولید کالاهای مورد نیاز صنعت نفت از سوی سازندگان داخلی دانست.

  به گفته وی، جلوگیری از خروج ارز، توسعه برند ایرانی و ورود به بازارهای بین المللی از دیگر اهداف این طرح است.

  بورس کالا، رقابت و شفافیت را به بازار پتروشیمی آورده است

  علی اکبر شعبانپور، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس درباره عملکرد بورس کالا در صنعت پتروشیمی گفت: معاملات شفاف و رقابتی بورس کالا سبب شده است فضای معاملات محصولات پتروشیمی نسبت به گذشته تغییرات مثبتی داشته باشد و امروز می توان به آمارهای بورس استناد کرد.

  برلین می خواهد دوباره به شریک نخست تجاری ایران در اروپا بدل شود

  مدیرعامل شرکت آلمانی ایلودست یک شرکت سازنده تجهیزات صنعت نفت و گاز گفت: متاسفانه به دلیل تحریمها مجبور به توقف کامل فعالیتهایمان در ایران شدیم زیرا همه تجهیزات مرتبط با پتروشیمی تحت تحریم قرار گرفته بودند. ما در حال رایزنی با شریکان ایرانی برای انجام نخستین تجارت پس از تحریمها هستیم. پس از یک دوره طولانی تحریم، اکنون بازار ایران نیازمند فناوریهای نو و سرمایه گذاری خارجی است و این فرصت خوبی برای شرکتهای آلمانی برای بازگشت به ایران است.

  صادرات سالانه ٦ میلیون تن محصول از سوی دفاتر بازرگانی پتروشیمی

  مهدی شریفی نیک نفس مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: دفاتر شرکت بازگانی پتروشیمی در کشورهای کره جنوبی، هند، ویتنام، امارات، ترکیه، آلمان، انگلستان، سوئیس، برزیل و اندونزی زمینه صادرات حدود ٦ میلیون تن از محصولات پتروشیمی کشور را فراهم کرده اند.

  اقتصاد ایران در پساتحریم گسترش می یابد

  مدیر شرکت کلاوس یونیون از بوخوم آلمان گفت: اقتصاد ایران پس از پایان تحریمها، در حال گسترش است و این شرکت که در زمینه تولید شیرآلات صنعتی و انواع پمپ از جمله پمپهای سانتریفوژ فعالیت می کند، در پی یافتن نماینده ای برای فعالیت در ایران است.

  علاقمندی پرتغالیها برای سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران

  حسین اسماعیلی، مدیرکل اروپا، آمریکا و همسایگان دریای خزر معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت س از دیدار امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت در اموربین الملل و بازرگانی وزیر نفت و ماریوریو کاروالیو، مدیر توسعه تجاری پرتغال گفت: در این دیدار دو طرف بر همکاری در بخش پایین دستی نفت، ارتقای راندمان پالایشگاهها، طرحهای بهینه سازی مصرف انرژی تاکید کردند.

  فروش اوراق ٣٠٠ میلیارد تومانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس

  سید علی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی ایران از فروش اوراق سلف به ارزش ٣٠٠ میلیارد تومان برای طرح ساخت و توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد.

  تفاهمنامه همکاری بخش خصوصی ایران با انجمن صنایع انرژی هلند امضاشد

  تفاهمنامه همکاری شرکتهای ایرانی و هلندی با حضور هنک کامپ، وزیر اقتصاد، انرژی و کشاورزی هلند و امیرحسین زمانی نیا، معاون اموربین الملل و بازرگانی وزیر نفت به امضا رسید.

  شرکت فرانسوی در پی انتقال دانش و تجربه به شرکتهای ایرانی است

  مدیر استراتژی و بازاریابی شرکت شرکت سی آول فرانسه گفت که این شرکت در پی انتقال دانش فنی و تجربه به طرفهای ایرانی است.
   
   
  شرایط قراردادهای جدید نفتی ایران برد-برد است

  الهام امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به موضوع قراردادهای جدید نفتی گفت: اصول این قراردادها تهیه و تدوین شده و قابل دفاع است، بدون تردید قراردادهای جدید نفتی، قراردادی برد - برد است.

   
  پژوهش و فناوری پتروشیمی و اسپک تفاهمنامه همکاری امضا کردند

  تفاهمنامه همکاری مشترک میان شرکتهای پژوهش و فناوری پتروشیمی و اسپک در زمینه توسعه دانش فنی و تجاری سازی کاتالیستها و فرآیندهای پتروشیمی به امضای اسماعیل قنبری و مهدی شریفی نیک نفس رسید.

   
  ایمنی نیروگاههای اتمی با همکاری صنعت نفت ارتقا می یابد

  پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت توسعه و ارتقای ایمنی نیروگاههای اتمی (توانا)، تفاهمنامه مشترکی را امضا کردند که بر مبنای آن مقرر شد، توانمندیهای پژوهشگاه در مسیر ارتقای ایمنی نیروگاههای اتمی بوشهر مورد استفاده قرار گیرد.

   
  شرکت آلمانی: ایران ظرفیت بدل شدن به هاب تولید منطقه را دارد

  رئیس بخش بین الملل شرکت آلمانی زامزون یک شرکت سازنده تجهیزات صنعت نفت و گاز گفت: ٣٠ سال است که در ایران فعالیت می کنیم و حتی در دوران تحریمها هم ایران را ترک نکردیم.

  وی ادامه داد: در دوران تحریم با این که مجبور بودیم برخی محدودیتها را رعایت کنیم، آنچه را که می توانستیم برای ایرانیها بر اساس قوانین موجود تهیه کنیم در اختیار آنها قرار می دادیم. ایران بازار مهمی برای ماست و ما خواهان برقراری روابط طولانی مدت با ایران هستیم.

   

   
  معاون وزیرنفت با وزیر اقتصاد هلند دیدار و گفتگو کرد

  امیرحسین زمانی معاون وزیر نفت در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با هنک کامپ، وزیر اقتصاد، انرژی و کشاورزی هلند دیدار و گفتگو کرد.

   
  مرکز بین المللی تخصصی صنعت نفت در ایران راه اندازی می شود

  پژوهشگاه صنعت نفت و گروه آکر نروژ تفاهمنامه مشترکی را به امضا رساندند که راه اندازی مرکز بین المللی آموزشی صنعت نفت از مفاد مدنظر در این تفاهمنامه است.

   
  بازار خوبی پیش روی بخش خصوصی گسترده است
  سید ناصر سجادی ، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: بخش خصوصی داخلی و خارجی باید سهم خود را بیش از پیش افزایش دهند و مشارکت بیشتری برای حضور در این بازار داشته باشند.

  وی افزود: در سال ٩٣ بخشی از نفت گاز موردنیاز کشور را وارد کردیم اما در سال گذشته به دلیل افزایش تولید گاز و به تبع آن آزادسازی فرآورده های نفتی، واردات نفت گاز ٢٠ درصد کاهش یافت.

   
  افزایش ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های نفتی به ٤٠ برابر قدرت پالایشی
  عباس کاظمی معاون وزیر نفت گفت: هم اکنون با وجود ١٠ هزار کیلومتر خط لوله و ٨٠ میلیون لیتر مخازن ذخیره سازی، ایران توانسته است ظرفیت ذخیره سازی فرآورده های راهبردی خود را به ٤٠ برابر قدرت پالایشی خود برساند.

  وی افزود: از ابتدای پارسال تاکنون ایران توانسته است صادرات پنج فرآورده اصلی را به صورت پایدار به کشورهای همسایه خود انجام دهد.

  معاون وزیر نفت با اشاره به این که اولویت ایران در بحث پالایش نفت خام کاهش تولید مازوت و تولید محصولات نفتی با استاندارد یورو ٤ است، گفت: هم اکنون در ٩ پالایشگاه ایران روزانه حدود یک میلیون و ٨٥٠ هزار بشکه نفت خام فرآورش می شود.

  کاظمی افزود: تا اواخر هفته آینده تولید بنزین یورو ٤ در پالایشگاه اصفهان به روزانه ١٢ میلیون لیتر خواهد رسید، از این رو با اتکا به تولید ١٦ میلیون لیتری بنزین یورو ٤ در پالایشگاه شازند نیز توزیع این نوع بنزین از هشت کلانشهر به ١٥ شهر همچون رفسنجان، قم، چهابهار و بندر عباس خواهد رسید.

   
  ضرورت ایجاد تسهیلات از سوی دولت ایران برای قراردادهای خارجی
  مدیر عامل شرکت ایتالیایی اسکو گفت اگر دولت ایران تسهیلاتی برای قراردادهای خارجی این کشور در نظر بگیرد کشورهای دیگر با اطمینان خاطر و زاویه دید بهتری به بازار ایران نزدیک خواهند شد.

  صنعت گاز ایران از واردات ماده ضدکف بی نیاز شد

  پژوهشگاه صنعت نفت، شرکت ملی گاز ایران و شرکت اکسون شیمی جنوب تفاهم نامه سه جانبه ای را با عنوان "ساخت و بومی سازی آنتی فوم پایه سیلیکونی" امضا کردند که بر مبنای آن، امکان تامین نیاز پالایشگاههای گازی کشور به ماده ضدکف از محل تولید داخل فراهم شده است.

  کارخانه تولید کک در منطقه آزاد اروند احداث می شود

  پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) در زمینه تولید صنعتی کک، در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت قرارداد همکاری امضا کردند.

  تأکید شرکت آلمانی بر واقع بینی درباره پایان تحریمها

  یکی از مدیران شرکت آلمانی ریکرمن، مدتها منتظر به پایان رسیدن تحریمها بود تا همکاری خود را با شرکتهای نفت و گاز ایرانی آغاز کند.

  لهستانیها برای سرمایه گذاری در میدانهای نفت و گاز ایران اعلام آمادگی کردند

  معاون وزیر انرژی لهستان و رئیس شرکت نفت این کشور با حضور در غرفه شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، برای سرمایه گذاری و همکاری در توسعه میدانهای متوسط و کوچک کشورمان اعلام آمادگی کرد.

  مذاکرات شرکتهای ایرانی و خارجی در نمایشگاه بیست ویکم درجریان است

  غلامرضا منوچهری معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکتهای ایرانی در دوران تحریمها توانمندیهای خوبی را کسب کردند و همین موضوع سبب شده است که اکنون شرکتهای خارجی با اعتماد بیشتری به مذاکره با ایرانیها بپردازند.

  ایران و چین تفاهمنامه همکاری امضا کردند

  اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران و کنفدراسیون صنعت پتروشیمی چین تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

  سخنان وزیر نفت مشوق حضور شرکتهای خارجی در ایران است

  مدیر بازرگانی و فروش شرکت انگلیسی ویر فلو کنترول فعال در حوزه تجهیزات نفت و گاز گفت: سخنان معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نفت در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بسیار مثبت و تشویق کننده عنوان کرد.

  شرکت کره جنوبی: ایران پس از تحریم فرصت بزرگی برای ماست

  مدیر بازریابی شرکت ان - استیل لینزوم گروپ مدیر بازاریابی یک شرکت لوله سازی و تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کره جنوبی گفت که ایران فرصت بزرگ ما پس از تحریمهاست و ما سرگرم بررسی بازار آن هستیم.

   
  مصرف سوخت نیروگاهی کشور کاهش یافت

  حسین آقایان، مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: باتوجه به افزایش تولید گاز در پارس جنوبی و استفاده از این سوخت پاک در واحدهای نیروگاهی، این بخش در سال گذشته ٥ میلیارد و ٨٨٠ میلیون لیتر کمتر از سال قبل از آن سوخت مایع مصرف کرده است. 

  وی افزود: مصرف سوخت نیروگاهی، پارسال با ٣٢ درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن به ١٨ میلیارد و ٥٧٠ میلیون لیتر رسید

  دستورعمل ارزیابی صلاحیت و رتبه بندی تأمین کنندگان و سازندگان تشریح شد

  فریبرز گردانی نژاد، مدیرکل اداره سامانه کالا و حمایت از ساخت داخل معاونت امور مهندسی وزارت نفت، با بیان این که در بهمن ماه پارسال به دستور وزیر نفت دستورعمل و شیوه نامه ارزیابی صلاحیت و رتبه بندی تأمین کنندگان و سازندگان کالاهای نفت برای شفاف سازی ابلاغ شد، گفت: این دستورالعمل نقشه راه و راهبردی برای ارتقای و توسعه طراحی و تولید توان تأمین کنندگان و سازندگان کالاهای موردنیاز وزارت نفت برای حمایت از ساخت داخل است.

  وی از جمله مزایای این شیوه نامه را ورود به پروژه های EPC دانست و تصریح کرد: تأمین کنندگان و سازندگان در دو فاز با ثبت نام در سایت ساماندهی می توانند در مناقصه های محدود و عمومی شرکت کنند تا در سطح طراحی و تولید ارتقا یابند.

  گردانی نژاد گفت: وزارت نفت برای خرید و کالاهای موردنیاز در پروژه ها برای استعلام از این فهرست ساماندهی و سازماندهی شده استفاده می کند و هر یک از تأمین کنندگان و سازندگان با کسب رتبه های مختلف گواهی کیفیت و حضور در پروژه ها با استفاده از صندوق توسعه ملی، خرید کالای تضمینی و پرداخت سریع هزینه ها را دریافت خواهند کرد.

  گردانی نژاد، مته تهیزات درون چاهی، الکتروموتورها، پمپها، لوله ها و اتصالات، پمپهای درون چاهی و ... را از جمله ١٠ گروه کالایی موردنیاز و راهبرد وزارت نفت دانست.

   
  اعضای کمیسیون انرژی مجلس از نمایشگاه بازدید کردند
  اعضای کمیسیون انرژی مجلس از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت بازدید کردند.

  شرکت ایتالیایی در انتظار لغو کامل تحریمها و ورود به بازار ایران

  نماینده شرکت ایتالیایی ان ای یو اعلام کرد که اکنون که تحریمها لغو شده و روابط ایران با دیگر کشورها بهبود یافته است تصمیم گرفتیم دوباره به بازار ایران برگردیم.

  ١٥٠٠ کیلومتر خط لوله در سطح کشور اجرا می شود

  حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت این شرکت پارسال با جذب منابع لازم از محل بند «ق» و منابع داخلی، حدود ٢٨٠٠ میلیارد تومان نقدینگی جذب کرد.

  وی افزود: سالانه به‌صورت متوسط ساخت یکهزار و ٥٠٠ کیلومتر خطوط لوله و پنج تاسیسات تقویت فشار گاز از جمله برنامه های این شرکت است. در برنامه ما است.بر جسب خبر : -

اخبار مر تبط :

برگزاری جلسه هماهنگی افتتاحیه بیستمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/15:: 16: 36

هفتمین همایش و نمایشگاه قیر و آسفالت 1394 /06/21:: 10: 06

اولین کنفرانس صنعت بانکرینگ کشور 1394 /06/21:: 10: 48

کنفرانس و نمایشگاه بین المللی نفت و گاز کویت 1394 /07/05:: 14: 28

چشم جهان به ایران 1394 /02/20:: 09: 11

استقبال گسترده از شرکتهای داخلی در نمایشگاه بیستم صنعت نفت 1394 /02/19:: 09: 15

نمایشگاه بیستم به شایستگی برگزار شد 1394 /02/19:: 09: 26

سازندگان و شرکتهای اجرایی معتبری در نمایشگاه نفت بیستم شرکت کردند 1394 /02/19:: 08: 28

خلاصه اهم اخبار روز پایانی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت 1394 /02/20:: 09: 33

خلاصه اهم اخبار روز سوم بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/19:: 09: 35

خلاصه اهم اخبار روز دوم بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/18:: 09: 36

خلاصه اهم اخبار روز نخست بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 1394 /02/17:: 09: 37

شانا به روایت تصویر در بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ایران 1394 /02/19:: 09: 48

گام های پرشتاب اقتصادی با رونمایی از قراردادهای جدید نفتی 1394 /07/27:: 10: 25

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز 1394 /08/30:: 13: 42

پیش ثبت نام بزرگترین نمایشگاه نفت خاورمیانه آغاز شد 1394 /10/20:: 13: 57

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش فردا آغاز به کار می کند 1394 /10/20:: 13: 27

همایش مسئولیت اجتماعی شرکت - مسئولیت اجتماعی صنعت نفت 1394 /11/19:: 09: 23

افزایش تعداد مشارکت کنندگان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت 1395 /01/25:: 09: 18

استقبال بی نظیر شرکت‌های داخلی و خارجی از نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران 1394 /12/22:: 11: 48

جزییاتی از افزایش ۳۱ درصدی حضور خارجی‎ها در نمایشگاه بیست و یکم صنعت نف 1395 /02/11:: 11: 46

دومین جلسه هماهنگی بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت برگزار شد 1395 /02/11:: 18: 39

علاقمندی جهانیان به سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران 1395 /02/11:: 13: 26

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به کار می کند 1395 /02/15:: 17: 38

بیست و یکمین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‎کار کرد 1395 /02/17:: 10: 24

نمایشگاه صنعت نفت فرصت مناسبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است 1395 /02/16:: 10: 31

توسعه شتابان خودکفایی در صنعت نفت، پیام نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/18:: 16: 15

تحقق برجام بهترین زمینه‎ساز توسعه صنعتی ایران است/ تلاش وزارت نفت برای بازپس گیری سهم بازار نفت 1395 /02/18:: 16: 03

اصول اقتصاد مقاومتی در قراردادهای جدید نفتی رعایت شده است 1395 /02/18:: 16: 13

تولیدکنندگان داخلی در اولویت نمایشگاه امسال قرار دارند 1395 /02/15:: 11: 22

پژوهشگاه نفت ١٧ سند همکاری با طرفهای داخلی و خارجی امضا می‌کند 1395 /02/15:: 18: 35

پیشرفت نمایشگاه نفت حیرت انگیز است 1395 /02/16:: 12: 23

احتمال همکاری با توتال در پروژه ایران ال ان جی 1395 /02/16:: 14: 19

امیدواری شرکت انگلیسی به توسعه فعالیت در ایران پس از لغو تحریمها 1395 /02/16:: 13: 19

بازار کنونی ایران جذاب تر از گذشته است 1395 /02/16:: 14: 17

شرکت هلندی: ایران مهمترین بازار ماست 1395 /02/16:: 14: 21

نمایشگاه صنعت نفت فرصت خوبی برای ارتباط با مشتریان است 1395 /02/17:: 15: 16

مهمترین رویدادهای دومین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/18:: 15: 31

نمایشگاه نفت سال به سال پیشرفت می کند 1395 /02/18:: 15: 44

نشست سازندگان تجهیزات راهبردی نفت با حضور جهانگیری برگزار شد 1395 /02/18:: 15: 53

ساخت ١٠ قلم گروه کالایی، زمینه ساز ورود به بازار منطقه 1395 /02/18:: 16: 06

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از نمایشگاه بین المللی نفت 1395 /02/18:: 16: 09

وزیر اقتصاد هلند فردا از نمایشگاه نفت بازدید می‎کند 1395 /02/18:: 16: 21

استصنا و گروه صنایع انرژی هلند تفاهم‎نامه همکاری چندجانبه امضا کردند 1395 /02/19:: 16: 25

بازدید معاون حقوقی رئیس جمهور از نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت 1395 /02/19:: 16: 31

اعضای کمیسیون انرژی مجلس از غرفه شرکت ملی نفت ایران بازدید کردند 1395 /02/19:: 16: 34

نمایش تواناییهای صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/21:: 12: 04

مهمترین رویدادهای سومین روز نمایشگاه بین المللی نفت تهران 1395 /02/18:: 14: 07

مهمترین رویدادهای نخستین روز نمایشگاه نفت تهران 1395 /02/16:: 14: 13

سرمایه گذاری خارجی نیازمند تضمین و حمایت است 1395 /02/19:: 14: 28

آینده بازار انرژی متعلق به ایران است 1395 /02/25:: 15: 05

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، زمینه ساز حفظ مراودات اقتصادی 1395 /03/01:: 15: 16

استقبال خارجیها برای حضور در بازار نفت ایران جدی است 1395 /02/20:: 16: 09

نمایشگاه بیست و یکم صنعت نفت در پسابرجام جذاب‌تر شد 1395 /02/14:: 11: 59

معرفی ۱۱ فرصت سرمایه‎گذاری پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم 1395 /02/14:: 12: 03

دیدار مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با فعالان بخش خصوصی و دولتی 1395 /02/16:: 11: 13

نشست خبری مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران 1395 /02/16:: 12: 50

امضای تفاهم‎نامه‎ میان دو انجمن صنعتی ایران و ایتالیا 1395 /02/17:: 12: 26

امضای تفاهم‎نامه مطالعاتی میان پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فردوسی مشهد 1395 /02/16:: 15: 57

تفاهم‎نامه پژوهشگاه نفت و Kigam کره‎جنوبی به امضا رسید 1395 /02/16:: 15: 59

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی در ۶ زمینه تفاهم‎نامه امضا کردند 1395 /02/16:: 16: 04

آغاز به‎کار دفتر نمایندگی بی پی در ایران 1395 /02/16:: 17: 21

نشست خبری مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس 1395 /02/17:: 12: 34

شگفتی معاون وزیر انرژی لهستان از حضور گسترده شرکت‎های خارجی در نمایشگاه نفت 1395 /02/17:: 13: 36

ارزیابی مثبت وزیر نفت عمان از توانمندی بالای شرکت‎های ایرانی 1395 /02/17:: 15: 09

تفاهم‎نامه پژوهشگاه صنعت نفت و بخش خصوصی به‎منظور اجرای پروژه‎های ازدیاد برداشت منعقد شد 1395 /02/17:: 17: 01

بازار ایران از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است/ نمایشگاه بیست‎و‎یکم دستاوردی بزرگ برای صنعت نفت ایران 1395 /02/17:: 19: 48

معاون اول رئیس جمهور فردا از نمایشگاه صنعت نفت بازدید می‎کند 1395 /02/17:: 17: 01

معاون اول رئیس‎جمهور و وزیر نفت به نشست کارآفرینان صنعت نفت می‎روند 1395 /02/17:: 14: 55

با میزبانی وزیر نفت معاون اول رئیس‎جمهور از بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت بازدید کرد 1395 /02/18:: 09: 48

استاد دانشگاه دلفت هلند: فناوری‎های ازدیاد برداشت را با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت گسترش می‎دهیم 1395 /02/18:: 15: 15

سفیر ترکیه: ضرورت همکاری سازنده ترکیه با ایران در حوزه انرژی 1395 /02/18:: 15: 14

نماینده شرکت ایتالیایی در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت: بازگشت ایران در پسابرجام معادلات بازار انرژی را تغییر می‎دهد 1395 /02/18:: 10: 50

بازتاب نمایشگاه بین‎المللی نفت ایران در تلویزیون دولتی ژاپن 1395 /02/18:: 17: 08

نشست تخصصی استانداردهای صنعت نفت ایران برگزار شد 1395 /02/19:: 10: 17

نماینده شرکت ریکرمن آلمان: گذر زمان بازگشت همه جانبه ایران را به‎ بازارهای جهانی به‎دنبال دارد 1395 /02/19:: 10: 47

بیست ‎و‎ یکمین نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت به کار خود پایان داد 1395 /02/19:: 21: 13

نمایشگاه نفت آیینه موفقیت سیاست‎های ایران در عرصه بین الملل 1395 /02/19:: 12: 01

مذاکرات شرکت‎های ایرانی و خارجی در نمایشگاه بیست ویکم درجریان است 1395 /02/19:: 12: 11

میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان ایمیدرو قرارداد فازهای جدید صنعتی شدن کک نفتی امضا شد 1395 /02/18:: 15: 57

با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس مراسم رونمایی از پمپ های کرایوژنیک ساخت داخل برگزار شد 1395 /02/18:: 17: 12

تفاهم‎نامه همکاری میان مدیریت اکتشاف و نفت مناطق مرکزی امضا شد 1395 /02/18:: 16: 30

سازندگان داخلی برای اجرای قراردادهای جدید نفتی آماده می‎شوند 1395 /02/19:: 15: 17

در حاشیه آخرین روز نمایشگاه صنعت نفت دانشگاه صنعت نفت و اویکو تفاهم‎نامه آموزشی-پژوهشی امضا کردند 1395 /02/19:: 14: 44

در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت تفاهم‎نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و آکر نروژ به امضا رسید 1395 /02/19:: 13: 40

امضای تفاهم‎نامه پژوهشگاه نفت و بخش خصوصی با هدف حمایت فنی از نیروگاه‎های اتمی 1395 /02/19:: 13: 34

اطلاعیه شماره 1 (آغاز پیش ثبت نام ارزی) 1395 /03/12:: 10: 19

اطلاعیه شماره 2 (فراخوان شناسايي نمايندگان فروش فضاي غرفه هاي بخش خارجي ) 1395 /05/20:: 21: 27

اطلاعيه تكميل فرم خوداظهاري شركت هاي اكتشاف و توليد نفت و گاز(E&P) جهت جضور در مناقصات قراردادهاي جديد نفتي 1395 /07/24:: 15: 00

اطلاعیه شماره 3 (قابل توجه متقاضیان محترم جهت حضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی) 1395 /09/09:: 10: 56

اطلاعیه شماره 4 (فراخوان طراحي تنديس و پوستر اطلاع رساني) 1395 /09/09:: 11: 10

اطلاعیه شماره 5 (سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش برگزار می شود.) 1395 /09/22:: 08: 01

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش برگزار می شود 1395 /09/22:: 08: 20

اطلاعیه شماره 6 (جانمایی غرفه های ارزی ) 1395 /09/30:: 18: 11

اطلاعیه شماره 7 (فراخوان شناسايي و ارزيابي پيمانكار( يك مرحله اي)) 1395 /10/04:: 11: 23

امضای ٢٤ تفاهم‎نامه با غول‌های نفتی جهان 1395 /10/07:: 10: 31

اطلاعیه شماره 8 (پیش ثبت نام غرفه های ریالی) 1395 /10/29:: 09: 18

پیش ثبت نام غرفه های ریالی نمایشگاه بین المللی صنعت نفت آغاز می شود 1395 /11/04:: 15: 32

اطلاعیه شماره 9 (راهنمای ثبت نام اولیه بخش ریالی) 1395 /11/05:: 10: 53

اطلاعیه شماره 10(اطلاعیه مهم پیش ثبت نام) 1395 /11/10:: 15: 37

اطلاعیه شماره 11(اطلاعیه پیشگیری از سوءاستفاده سودجویان) 1395 /11/20:: 19: 18

اطلاعیه شماره 12(اطلاعیه ویرایش و تایید اطلاعات ثبت نام اولیه) 1395 /11/24:: 13: 46

اطلاعیه شماره 13 (اعلام ثبت نام قطعی مشارکت کنندگان) 1395 /12/18:: 21: 37

اطلاعیه شماره 14 (دریافت پیشنهادات، انتقادات و شکایات) 1395 /12/18:: 21: 39

اطلاعیه شماره 15 (ارسال مدارک) 1395 /12/20:: 00: 35

اطلاعیه شماره 16 (تاریخ های مهم) 1395 /12/20:: 00: 44

اطلاعیه شماره 17(شروع به کار ستاد اجرایی در سال96) 1395 /12/28:: 12: 34

اطلاعیه شماره 18(مدارک تکمیلی ثبت نام) 1396 /01/07:: 22: 35

اطلاعیه شماره 19(سامانه جدید کاربری) 1396 /01/17:: 21: 15

اطلاعیه شماره 20 (تسویه مالی) 1396 /01/21:: 20: 16

اطلاعیه شماره 21 (اطلاعات دایرکتوری) 1396 /01/21:: 20: 18

اطلاعیه شماره 22 (ناظر شرکت سهامی) 1396 /01/27:: 19: 17

اطلاعیه شماره 23 (آخرین مهلت درج اطلاعات در کتاب) 1396 /01/31:: 14: 03

اطلاعیه شماره 24(کارت دعوت) 1396 /02/05:: 20: 51

اطلاعیه شماره 25 (جرثقیل و لیفتراک) 1396 /02/06:: 18: 26

اطلاعیه شماره 26 (آخرین مهلت دریافت مجوز غرفه سازی) 1396 /02/06:: 18: 34

اطلاعیه شماره 27 (تحویل سالن) 1396 /02/10:: 18: 58

اطلاعیه شماره 28(مدیران سالنها) 1396 /02/11:: 11: 38

نمایشگاه صنعت نفت بسترساز ارتباطات گسترده داخلی و خارجی است/ حضور چهار هزار شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بیست و دوم 1396 /02/11:: 13: 46

اطلاعیه شماره 29(کارت شناسایی و پارکینگ) 1396 /02/12:: 11: 30

اطلاعیه شماره 30(کارت شناسایی و پارکینگ فضای باز) 1396 /02/12:: 12: 40

اطلاعیه شماره 31(کارت شناسایی و پارکینگ شرکت های خارجی) 1396 /02/12:: 13: 55

اطلاعیه شماره 32(اتمام غرفه سازی) 1396 /02/13:: 20: 31

اطلاعیه شماره 33(نمایشگاه OEEC ) 1396 /02/18:: 10: 49

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به‎کار می‎کند 1396 /02/14:: 16: 50

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران آغاز به‎کار کرد 1396 /02/16:: 10: 30

رقابت برترین‎های صنعت نفت جهان در بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه 1396 /02/16:: 11: 30

سیاست و راهبرد آینده ایران در گرو تصمیم مردم است 1396 /02/16:: 11: 45

اراده جمعی بر حمایت از تولیدکنندگان و سازندگان صنعت نفت است/ امنیت پایدار، حمایت دولت و سیاست های کلی انرژِی،ضامن سرمایه گذاری خارجی در نفت و گاز ایران  1396 /02/16:: 12: 15

ضرورت سرمایه‎گذاری ۳۰ میلیارد دلاری برای جلوگیری از افت تولید در پارس جنوبی/ تحریم هزینه پروژه‎ها رو ۲.۵ برابر کرد 1396 /02/16:: 13: 42

ایران و هلند می توانند شریکان خوبی در صنعت گاز باشند 1396 /02/16:: 14: 20

تلاش برای ایجاد ساختار صدور گواهی کیفیت سازندگان داخلی ادامه دارد 1396 /02/16:: 15: 32

قرارداد فروش پلی اتیلن با شرکت ژاپنی امضا شد 1396 /02/16:: 16: 05

انستیتو متانول دانشگاه شیراز راه‎اندازی شد 1396 /02/16:: 17: 00

حفاری، تکمیل و تعمیر ۷۲۵ حلقه چاه نفت و گاز در دولت یازدهم 1396 /02/17:: 08: 02

ایران پس از برجام سرزمین فرصت‎هاست  1396 /02/17:: 08: 07

مشکین فام: به‌صورت فنی ثابت می کنم، کلاف سردرگم تحویل دادید 1396 /02/17:: 09: 29

نمایشگاه نفت ایران ویترین موفقیت‌های بزرگ صنعت نفت است 1396 /02/17:: 09: 50

آمادگی پژوهشگاه نفت برای ارائه خدمات به شرکت‎های E&P داخلی و خارجی 1396 /02/17:: 10: 01

صنعت گاز، زنجیره کامل ارزش از پالایش تا صادرات است 1396 /02/17:: 12: 03

بارتاب سخنان زنگنه در نمایشگاه صنعت نفت در رسانه‎های بین المللی 1396 /02/17:: 11: 05

نمایشگاه نفت، نویدبخش جهش دوم صنعت پتروشیمی ایران است 1396 /02/17:: 11: 40

اجرای برجام قیمت تجهیزات را به یک سوم کاهش داد 1396 /02/17:: 12: 25

با اجرای طرح‎های جدید افزایش ۱۰۷ هزار بشکه‎ای تولید نفت در شرکت فلات قاره محقق می‎شود 1396 /02/17:: 13: 08

افزایش ۲۲۰ هزار بشکه‎ای ظرفیت نمکزدایی مناطق نفتخیز تا پایان مردادماه  1396 /02/17:: 13: 22

افزایش ۳۰ درصدی تولید نفت مناطق مرکزی از میدان‎های مشترک/ طرح جامع تامین خوراک پالایشگاه‎های خشکی عملیاتی می شود 1396 /02/17:: 14: 02

برجام تمایل شرکت‎های خارجی را برای حضور در صنعت نفت ایران افزایش داد 1396 /02/17:: 14: 28

غول نفتی روسیه به حضور در بازار ایران امیدوار است 1396 /02/17:: 13: 35

مراسم رکاب زنی دوچرخه سواران در حمایت از عملکرد شرکت ملی پخش در ایجاد هوای پاک 1396 /02/18:: 09: 17

وزیر نفت با فعالان و سازندگان داخلی دیدار کرد 1396 /02/18:: 10: 26

چشم انداز روابط ایران و اسپانیا در حوزه انرژی مثبت است 1396 /02/18:: 10: 44

میتسوبیشی به دنبال گسترش همکاری‎ها با صنعت پتروشیمی ایران است 1396 /02/18:: 11: 16

مطالعه میدان‎های پازنان و دارخوین به فیلیپین سپرده شد 1396 /02/18:: 13: 02

اطلاعیه شماره 34(عودت مدارک) 1396 /03/06:: 11: 24

گاز هم به زاهدان رسید هم به زاهدانی‌ها 1396 /02/18:: 12: 18

ایرانول و پتروناس در تولید فرآورده‎های نفتی همکاری می‌کنند 1396 /02/18:: 14: 32

استفاده از مدل قراردادی که قابلیت جذب سرمایه و تکنولوژی داشته باشد اجتناب ناپذیر است 1396 /02/18:: 17: 48

اطلاعیه شماره 35(دریافت چک تضمین و فاکتور رسمی ) 1396 /03/16:: 09: 36

اطلاعیه شماره 36(گواهینامه مشارکت) 1396 /03/20:: 15: 11

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز مسکو 1396 /04/07:: 10: 13

کارگاه تخصصی مدیریت روابط عمومی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی 1396 /03/29:: 12: 48

هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز بصره 1396 /06/22:: 10: 26

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت و گاز قزاقستان 1396 /07/05:: 14: 24

معرفي نمايشگاه صنعت نفت در خوزستان... 1396 /07/06:: 18: 18

سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو برگزار می‌شود 1396 /07/12:: 16: 05

اولین  نمایشگاه بین المللی جامع دریایی ایران 1396 /07/18:: 15: 45

پیش ثبت نام شرکت های ایرانی نماینده شرکت های خارجی 1396 /08/06:: 18: 24


تبلیغات و اطلاع رسانی ویژه
 • sponcer

  پترودانیال

 • sponcer

  تامین تجهیزات نیتل پارس

 • sponcer

  توسعه پتروايران

 • sponcer

  جندی شاپور

 • sponcer

  حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس

 • sponcer

  سیالات حفاری پارس

 • sponcer

  صنایع تجهیزات نفت

 • sponcer

  فاتح صنعت کیمیا

 • sponcer

  شرکت تولیدی صنعتی فراسان

 • sponcer

  کرمان تابلو

 • sponcer

  گروه توسعه و نوسازی صنایع گداختار

 • sponcer

  گروه مپنا

 • sponcer

  گسترش انرزی پاسارگاد

 • sponcer

  گلوبال پتروتك كيش

 • sponcer

  لوله سازی اهواز

 • sponcer

  مبین سازه گستر خلیج فارس

 • sponcer

  مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران

 • sponcer

  مهندسی و ساختمان صنایع نفت

 • sponcer

  نفت سپاهان

 • sponcer

  آریا ترانسفو

 • sponcer

  پترو گاز نامداران

 • sponcer

  پترو گوهر فراساحل کیش

 • sponcer

  پرگاسیران

 • sponcer

  توربین ماشین خاورمیانه

 • sponcer

  رادوکس RADOX

 • sponcer

  رامپکو

 • sponcer

  فناوری فراساحلی دلتا

 • sponcer

  کیسون

 • sponcer

  ماشین سازی اراک

 • sponcer

  مهندسی و خدماتی چاه پیمای مهران

 • sponcer

  مهندسی و ساخت کسراوند

 • sponcer

  مهندسین مشاور تهران جوان

 • sponcer

  شرکت نفت نیروی پارس

 • sponcer

  پارس کیهان

 • sponcer

  ایران ترانسفو

 • sponcer

  آذر پژوهان اندیش

 • sponcer

  پترو پایدار ایرانیان

 • sponcer

  فلات صنعت ایده

 • sponcer

  حفاری شمال


کتاب نمایشگاه

گواهي ارزش افزوده

تاريخ هاي مهم
شروع پیش ثبت نام
متعاقبا اعلام میگردد

پایان پیش ثبت نام
متعاقبا اعلام میگردد

اعلام جانمایی 
متعاقبا اعلام میگردد

مشاهده بیشتر

 

پيوندهاي مرتبط
 وزارت نفت
 شرکت ملی نفت ایران
 شرکت ملی گاز ایران

 شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی ایران


 شرکت ملی صنایع پتروشیمی
 مرکز ثبت نام بازدیدکنندگان نمایشگاه
 مدل جدید قراردادهای نفتی و ظرفیت های سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران