مراحل ثبت نام:

1) تایید پیش ثبت نام
2) ارسال مدارک پیش ثبت نام
3) سفارش غرفه و خدمات
4) ویرایش سفارش غرفه و خدمات (در صورت نیاز)
5) پرداخت هزینه و ثبت اطلاعات پرداخت
6) تعهدنامه و چک ارزی
7) مدارک تکمیلی
8) اخذ مجوز غرفه سازی

1- تایید پیش ثبت نام: کلیه مشارکت کنندگان نمایشگاه که پیش ثبت نام آنها مورد تایید قرار گرفته و به آنها فضای غرفه اختصاص داده شده است، می بایست از طریق وب سایت نمایشگاه بخش "ورود به سامانه مشارکت کنندگان" نسبت به تکمیل مراحل بعدی ثبت نام اقدام نمایند.

از این رو تمامی مراحل پیش رو در ثبت نام قطعی به تفکیک جهت آشنایی بیشتر در کانال تلگرام نمایشگاه و اطلاعیه های وب سایت اعلام خواهد شد.

2- ارسال مدارک پیش ثبت نام: زمانیکه وارد صفحه شخصی خود شدید اولین مرحله که ارسال مدارک پیش ثبت نام می باشد برای شما فعال شده است باتوجه به نوع عضویت مدارک خود را ارسال نمایید.

✔️ در صورتیکه به صورت شخص حقیقی عضو شده اید می بایست اسکن کارت ملی مدیرعامل و پروانه بهره برداری و همچنین صفحه آخر فرم قوانین و مقررات را مهر و امضا کرده و ارسال نمایید.

✔️ در صورتیکه به صورت شخص حقوقی عضو شده اید می بایست اسکن کارت اقتصادی (گواهی ارزش افزوده و یا روزنامه رسمی شرکت) و پروانه بهرهبرداری و همچنین صفحه آخر فرم قوانین و مقررات را مهر و امضا کرده و ارسال نمایید.

💡شرکت هایی که قصد تبلیغ و معرفی کالا و محصول خارجی در غرفه خود دارند، می بایست بر روی سربرگ شرکت نامه ای مبنی بر ارزی بودن ثبت نام با ذکر نام کشور مبدا محصول ارسال بفرمایند.

💡شرکت هایی (کارگاه های تولیدی) که اقدام به ارسال پروانه کسب - تولید می نمایند. می بایست قبل از ارسال مدارک نسبت به ارسال کاتالوگ به ستاد اجرایی اقدام نمایند.

💡ارسال ثبت برند و نام تجاری همزمان با ارسال کاتالوگ الزامی است.

❗️مهندسین مشاور و پیمانکاران میتوانند به جای پروانه بهره برداری نسبت به ارسال تصویر رتبه بندی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری (سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق ) اقدام نمایند.

‼️ ارائه اصل کاتالوگ به ستاد برگزاری همزمان با ارسال مدارک پیش ثبت نام برای تمامی شرکت ها (به جز شرکت های نماینده خارجی) الزامی است.

🔴 پس از ارسال مدارک از طرف شما ایمیلی مبنی بر دریافت مدارک برای شما ارسال می گردد، در این مرحله میبایست منتظر تائید مدارک ارسالی از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه باشید.

در صورتیکه مدارک شما مشکلی نداشته باشد تائیدیه دریافت مدارک به ایمیل شما ارسال می گردد و در صورت مشکل داشتن مدارک ایمیلی مبنی بر عدم تائید مدارک ارسال می گردد و علت عدم تایید در متن ایمیل اعلام میشود که متناسب با آن میبایست نسبت به رفع مشکل مدارک اقدام نمایید.

4- سفارش غرفه و خدمات: پس از تائید مدارک از طرف ستاد برگزاری مرحله سفارش غرفه و خدمات فعال میگردد که در این مرحله شما می بایست نوع درخواست خود را با توجه به فضای اختصاص داده شده انتخاب کرده و مراحل ثبت نام را گام به گام پیش رفته و گزینه های مربوطه را تکمیل نمایند. این مرحله سه نوع درخواست به شرح زیر می باشد:

❗️درخواست ریالی: این نوع درخواست مربوط به شرکتهای تولیدکننده، مهندسین مشاور یا پیمانکار میباشد که دارای پروانه بهره برداری و یا گرید پیمانکاری می باشند و ثبت نام ریالی آنها از طرف ستاد مورد تایید قرار گرفته است.

‼️درخواست ارزی: این نوع درخواست مربوط به شرکتهای خارجی و  نمایندگی های شرکتهای خارجی و یا شرکتهایی که دارای برند خارجی می باشند.

❗️ ‼️ درخواست ارزی- ریالی: این نوع درخواست مربوط به شرکتهایی می باشد که بنا به تشخیص کارشناس ستاد برگزاری هم تولیدکننده داخلی و هم نماینده شرکت خارجی می باشند و یا تولید تحت لیسانس یک برند خارجی دارند.

💡توجه فرمایید که سفارش غرفه می بایست دقیقا مطابق آنچه که در نقشه های جانمایی مشخص شده انتخاب گردد و صرفا انتخاب نوع غرفه به لحاظ ساخت و ساز در اختیار مشارکت کننده است.

پس از ثبت درخواست و سفارش غرفه ایمیلی مبنی بر دریافت درخواست شما ارسال می گردد در این مرحله نیز می بایست منتظر تائید درخواستها از سوی ستاد برگزاری باشید.

⁉️ غرفه های با تجهیزات شامل میز، موکت، صندلی، پارتیشن های پیش ساخته و کتیبه سردر غرفه می باشند. غرفه های بدون تجهیزات (زمین خام) مربوط به شرکت هایی است که قصد غرفه سازی با پیمانکارها دارند. غرفه های فضای باز شامل هیچگونه غرفه سازی و پارتیشن نمی باشد.

5- ویرایش سفارش غرفه و خدمات: در صورتیکه نیاز به ویرایش اطلاعات غرفه درخواستی باشد (از جمله تغییر در نوع غرفه سازی، متراژ و خدمات غرفه) می بایست از طریق درخواست ویرایش غرفه درخواست خود را ارسال نموده و پس از تائید توسط ستاد برگزاری می توانید نسبت به ویرایش غرفه خود اقدام نمایید. (توجه نمایید در صوتیکه درخواست ویرایش غرفه داده شود و از سوی ستاد تائید گردد کلیه اطلاعات مربوط به تعهدنامه ارزی –ریالی و همچنین مدارک تکمیلی حذف خواهد شد و می بایست مجددا نسبت به تکمیل موارد فوق الذکر اقدام نمایید.)

6- پرداخت هزینه و ثبت اطلاعات پرداخت: پس از تائید درخواست سفارش غرفه از سوی ستاد برگزاری مرحله ثبت اطلاعات پرداخت فعال شده که در این مرحله پس از پرداخت وجه باید اطلاعات فیش واریزی خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و تصویر فیش واریزی را از قسمت مربوطه ارسال نمایید. حداکثر زمان جهت واریز وجه 3 روز کاری پس از اعلام جانمایی می باشد.

نکات مهم جهت پرداخت هزینه غرفه ریالی:

نکته 1: حداکثر مهلت زمانی جهت واریز وجه 3 روز کاری از تاریخ اعلام جانمایی می باشد.

نکته 2: ستاد برگزاری از دریافت هر گونه چک به تاریخ روز و غیره جهت پرداخت هزینه غرفه معذور می باشد.

نکته 3: پرداخت ها می بایست به صورت واریز نقدی به حساب معرفی شده باشد و پرداخت هایی که به صورت حواله ساتنا یا پایا باشند، قابل قبول نمی باشد.

نکته 4: صورتحساب نهایی نمایشگاه جهت مشارکت کنندگان بعد از برگزاری نمایشگاه به تاریخ (اعلام خواهد شد) صادر می گردد. بدیهی است مشارکت کنندگان محترم بایستی هزینه فوق را در فصل بهار در گزارشات فصلی و اظهارنامه ارزش افزوده اعلام نمایند.

نکته 5: جهت دریافت گواهی ارزش افزوده شرکت ملی نفت به صفحه اصلی سایت نمایشگاه مراجعه گردد.در صورت پرداخت هزینه به صورت اینترنتی می بایست تصویر سند پرداختی را در قسمت ثبت اطلاعات پرداخت

نکات مهم جهت پرداخت هزینه غرفه ارزی:

نکته 1: هزینه یورویی نمایشگاه می بایست با نرخ اعلام شده در سامانه ثبت نام به شماره حسابی موجود در پیش فاکتور واریز گردد. 

نکته 2: صورتحساب نهایی نمایشگاه جهت مشارکت کنندگان بعد از برگزاری نمایشگاه به تاریخ (اعلام خواهد شد) صادر می گردد. بدیهی است مشارکت کنندگان محترم بایستی هزینه فوق را در فصل بهار در گزارشات فصلی و اظهارنامه ارزش افزوده اعلام نمایند.

نکته 3: گواهی ارزش افزوده شرکت ملی نفت به زودی در صفحه اصلی سایت نمایشگاه بارگذاری می گردد.

7- تعهدنامه و چک ارزی: پس از تائید پرداخت شما از سوی ستاد برگزاری در صورتیکه درخواست شما به صورت ریالی و یا ارزی- ریالی باشد مرحله دریافت تعهدنامه ارزی ریالی فعال می شود.

در این مرحله می بایست فرم تعهدنامه ارزی- ریالی را دانلود کرده و پس از مطالعه و پر کردن همراه با یک فقره چک که مشخصات آن در تعهدنامه آمده است به آدرس ستاد برگزاری حضورا تحویل و رسید دریافت گردد. (شایان ذکر است مبلغ چک معادل کل ارزش ارزی غرفه با احتساب نرخ روز ارز  با استفاده از روش مندرج در صفحه دوم تعهدنامه ارزی-ریالی محاسبه می گردد.)

❗️این چک تعهدی برای عدم انجام فعالیت ارزی و استفاده از برند، لوگو و کالای خارجی در قسمت ریالی غرفه ها می باشد و در صورت تخلف شرکت ها مبلغ جریمه از طریق این چک وصول خواهد شد.

‼️شرکت هایی که خواستار شرکت در بخش ریالی بوده و پس از ارزیابی توسط ستاد اجرایی احتمال جریمه شدن آنها زیاد تشخیص داده شود می بایست معادل هزینه متراژ ریالی غرفه خود یوروی امانی و یا ضمانت نامه بانکی به صورت امانت در اختیار ستاد اجرایی نمایشگاه قرار دهند و در صورت عدم جریمه این شرکت ها در حین نمایشگاه مبلغ امانی پس از نمایشگاه به آنها عودت داده خواهد شد. 

❓چک و تعهدنامه ارزی و ریالی فقط در ساعت کاری (9 صبح الی 2 بعد از ظهر) در دفتر ستاد تحویل گرفته می شود.

🔴 🔴 پس از ارسال چک تعهدنامه ارزی- ریالی مراحل ثبت نام کامل شده و ثبت نام شما قطعی می گردد.

8- مدارک تکمیلی: در آخرین مرحله شرکت می بایست نسبت به ارسال مدارک تکمیلی اقدام نماید.

مدارک تکمیلی شامل موارد زیر میباشد: 

✔️عنوان کتیبه غرفه ( مخصوص غرفه های با تجهیزات) حداکثر 30 کاراکتر جهت هر کتیبه فارسی و انگلیسی – صرفا نام شرکت

✔️ اطلاعات و اسامی جهت صدور کارت شناسایی مشارکت کنندگان (تصاویر افراد به صورت 4*3 عمودی، جهت آقایان بدون کراوات و خانم ها با حجاب کامل)

✔️ تکمیل و ارسال فرم حراست (صفحه دوم فرم حراست را مهر و امضا نموده و ارسال نمایید.)

✔️ درج اطلاعات در دایرکتوری، سی دی و سایت اختصاصی نمایشگاه (اطلاعات فارسی و انگلیسی شرکت می باشد. درج تمامی اطلاعات الزامی بوده و در صورت خالی بودن هر مورد خط تیره درج گردد. مدت زمان این بخش 5 دقیقه می باشد. شرکت ها می بایست قبل از اقدام به تکمیل اطلاعات را آماده نمایند.)

9- اخذ مجوز غرفه سازی: انجام مراحل مربوط به اخذ مجوز غرفه سازی با توجه به فرم های موجود در سایت و در بازه زمانی اعلام شده ( مربوط به شرکت هایی که غرفه سازی دارند.)